Publikācijas

Drukāt

Zemgales ielas 23 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par mājas renovāciju

AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājas Olainē, Zemgales ielā 23 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par savas mājas renovāciju jaunajā atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā. Vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā Zemgales ielā 23 līdz šim bija 109,7 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 58,2 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 33,57%.

Renovācija šogad sāksies arī deviņstāvu mājā Zemgales ielā 41

AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājas Olainē, Zemgales ielā 41dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par savas mājas renovāciju jaunajā atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā. Vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā Zemgales ielā 41 līdz šim bija 138,7 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 64,6 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 55,58%.

Plānots renovēt māju Baznīcas ielā 8

Daudzdzīvokļu mājas Baznīcas ielā 8, Jaunolainē dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par dalību jaunajā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā. Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 120,29 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 52,49 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 56,36%.

Gaismas ielas 5 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par mājas renovāciju

AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājas Stūnīšos, Gaismas ielā 5 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par savas mājas renovāciju jaunajā atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā.Vidējais siltumenerģijas patēriņš gadā apkurei Gaismas ielā 5 līdz šim bija 129,5 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 52,1 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 59,76%.

Parka ielas 13 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par mājas renovāciju

AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājas Olainē, Parka ielā 13 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par savas mājas renovāciju jaunajā atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā. Vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā Parka ielā 13 līdz šim bija 120,41 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 54,58 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 54,67%.

 

Jaunās renovācijas programmas ietvaros renovēs arī deviņstāvu māju Parka ielā 1

AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājas Olainē, Parka ielā 1 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par savas mājas renovāciju jaunajā atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā. Vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā Parka ielā 1 līdz šim bija 119,46 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 63,32 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 46,99%.

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmas ietvaros plānots renovēt māju Meža ielā 18

Daudzdzīvokļu mājas Meža ielā 18, Jaunolainē dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par dalību jaunajā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā. Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 107,26 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 48,3 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 54,97%.

Īpašnieki nolēmuši renovēt daudzdzīvokļu māju Zemgales ielā 28

AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājas Olainē, Zemgales ielā 28 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par savas mājas renovāciju jaunajā atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā. Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā Zemgales ielā 28 līdz šim bija 129,24 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 63,39 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 50,95%.

Meža ielas 12 dzīvokļu īpašnieki lēmuši par mājas renovāciju

 AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājas Jaunolainē, Meža ielā 12 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par savas mājas renovāciju jaunajā atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā. Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā Meža ielā 12 līdz šim bija 130,59 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 50,54 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 61,32%.

Noslēgts pirmais būvdarbu līgums jaunajā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā 2022-2026

AS “Olaines ūdens un siltums” noslēgusi līgumu par renovācijas būdvarbu veikšanu Zeiferta ielā 1, kas ir pirmais būvdarbu līgums jaunajā  daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā 2022-2026. Būvdarbus veiks SIA “Royal Būve”, būvuzraudzību - SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "Liepājas namsaimnieks”.

 

Arī Jaunolainē energoefektivitātes uzlabošanai pieteikta māja jaunajā renovācijas programmā

AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājas Jaunolainē, Baznīcas ielā 5 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par savas mājas renovāciju jaunajā atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā. Vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā Baznīcas ielā 5 līdz šim bija 131,65 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 55,18 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 58,08%

 

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmas 2022-2026 ietvaros plānots renovēt māju Stacijas ielā 10

Daudzdzīvokļu mājas Stacijas ielā 10, Olainē dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par dalību jaunajā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā. Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 112,62 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 54,34 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 51,75 %.

Skolas ielas 2 dzīvokļu īpašnieki lēmuši par mājas renovāciju

AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājas Olainē, Skolas ielā 2 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par savas mājas renovāciju jaunajā atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā. Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā Skolas ielā 2 līdz šim bija 115,9 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 55,4 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 52,2%.

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmas 2022-2026 ietvaros renovēs arī daudzdzīvokļu māju Stūnīšos

Daudzdzīvokļu mājas Gaismas ielā 4, kas atrodas Stūnīšos, dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par dalību jaunajā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā. Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 97,56 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 51,48 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 47,23%.

 

Zeiferta ielas 1 dzīvokļu īpašnieki lēmuši par dalību jaunajā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā 2022-2026

AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājas Olainē, Zeiferta ielā 1 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par savas mājas renovāciju jaunajā atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā.

Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā Zeiferta ielā 1 līdz šim bija 129,89 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 60,25 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 53,61%.

Renovācijas darbi pabeigti arī Parka ielā 2

Energoefektivitātes uzlabošanas darbi pabeigti AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Parka iela 2, līdz ar to tā ir piektā renovētā deviņstāvu māja Olainē. Parka ielā 2 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz renovācijas projekta realizācijai bija 112,4 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 58,9 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 47,59%.

Renovēta 90 dzīvokļu māja Jelgavas ielā 24

2023.gada vasarā veiksmīgi pabeigta Jelgavas ielas 24 daudzdzīvokļu mājas renovācija. Mājas apkures vidējais siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 101,22 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms būs 57,04 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem varētu sasniegt 43,64%.

 

Parka ielā vēl viena renovēta daudzdzīvokļu māja

Parka ielā 16 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 115,96 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 48,24 kWh/m2, līdz ar to apkurei plānotais ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 58,39 %. Kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai gadā sasniedza 190,67 kWh/m2, bet pēc renovācijas tas plānots 122,95 kWh/m2, kas ir 35,51% ietaupījums.

 

Stacijas ielas 14 iedzīvotāji mājas 60.gadskārtu sagaidīs renovētā ēkā

Renovācijas darbi beigušies Stacijas ielā 14 un energoaudita dati liecina, ka apkurei ietaupījums šajā daudzdzīvokļu mājā sasniegs 53,17%. Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim mājā bija 122 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 57,1 kWh/m2.

 

Olainē renovēta vēl viena deviņstāvu māja – Stacijas iela 12

Energoefektivitātes uzlabošanas darbi augustā noslēgušies arī Stacijas ielā 12, kas pēc energoaudita datiem turpmāk varētu ietaupīt 50,32% no apkurei paredzētās siltumenerģijas. Mājas energoaudita dati liecina, ka vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā pirms renovācijas bija 136,15 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 67,63 kWh/m2.

Renovēta arī deviņstāvu māja Stacijas ielā 40

2023.gada vasarā renovācijas darbi pabeigti arī AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Stacijas ielā 40, līdz ar to šobrīd tā ir trešā renovētā deviņstāvu māja Olainē. Stacijas ielā 40 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz renovācijai bija 127,2 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 59,4 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 53,3%.

 

2023.gada vasarā renovācija pabeigta Zeiferta ielā 24

Spējot vienoties par energoefektivitātes paaugstināšanas projekta īstenošanu Zeiferta ielā 24, mājas iedzīvotāji jauno apkures sezonu rudenī sagaidīs, taupot apkurei paredzēto siltumenerģiju 55,59% apjomā. Energoaudita dati liecina, ka pirms renovācijas ēkas vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā bija 109 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas pēc energoaudita datiem plānotais apjoms apkurei būs 48,4 kWh/m2.

 

Baznīcas ielas 3 iedzīvotāji nākamo apkures sezonu sagaidīs renovētā mājā

Energoefektivitātes uzlabošanas darbi pabeigti AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Baznīcas ielā 3, Jaunolainē. Renovācijas projekta kopējās izmaksas Baznīcas ielā 3 sasniedza 688 386,22 eiro.

Izsludināts pirmais iepirkums jaunajā daudzdzīvokļu energoefektivitātes uzlabošanas programmā

AS “Olaines ūdens un siltums” ir izsludinājusi pirmo iepirkumu par būvniecības darbu veikšanu jaunajā daudzdzīvokļu energoefektivitātes uzlabošanas programmā. Šādu soli varēja veikt, jo Attīstības finanšu institūcija ALTUM apstiprināja programmā pieteikto projektu par daudzdzīvokļu mājas Zeiferta ielā 1 renovācijas īstenošanu.

Renovēta arī māja Parka ielā 7, ietaupījums sasniegs 51%

2023.gada pavasarī renovēta arī māja Parka ielā 7, kur vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz renovācijai bija 103,23 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas plānotais apjoms ir 50 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 51,56%. Savukārt kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai Parka ielā 7 gadā sasniedza 164,74 kWh/m2, bet pēc renovācijas tas plānots 105 kWh/m2 .

Kūdras ielā 23 ietaupījums apkurei pēc renovācijas sasniegs 48%

Kūdras ielā 23 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz renovācijai bija 128,89 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 67 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 48%.

 

Jaunajā daudzdzīvokļu energoefektivitātes uzlabošanas programmā iesniegti pirmie projektu pieteikumi

 

Par renovācijas procesa īstenošanu portālam "Delfi" stāsta AS "Olaines ūdens un siltums" projektu vadītājs Kristaps Vītiņš

 

Parka ielā 11 pēc renovācijas sagaidāms ietaupījums apkurei 61%

2023.gadu Parka ielas 11 mājas iedzīvotāji sagaidījuši renovētā mājā, kas nozīmē – lielāku komfortu un sakoptu vidi ikdienā, kā arī mazākus rēķinus par apkuri.Parka ielā 11 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā iepriekš bija 108 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 42 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 61,11%.

Stacijas ielas 14 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par mājas renovāciju

Stacijas ielas 14 mājas dzīvokļu īpašnieki lēmuši par mājas energoefektivitātes uzlabošanu, kas nozīmē, ka jau tuvākajā laikā arī šajā mājā sāksies būvniecības darbi. Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 122 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 57,1 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 53,17%.

 

Jelgavas ielas 30 iedzīvotāji ziemu sagaidīs energoefektīvā mājā

Jauno apkures sezonu Jelgavas ielas 30 nama iedzīvotāji sagaidīs jau energoefektīvākā mājā, baudot gan lielāku komfortu, gan ietaupot uz apkures izmaksām. Kopējais mājas siltumenerģijas patēriņš gadā pirms ēkas renovācijas bija 133 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas tas būs 104 kWh/m2. Iepriekš Jelgavas ielas 30 vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā bija 84,1 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms pēc energoaudita datiem sasniegs 58 kWh/m2, kas veidos 31% ietaupījumu.

 

Stacijas ielā 20 noslēgušies mājas renovācijas darbi

Renovācijas būvdarbi beigušies Stacijas ielā 20, līdz ar to vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā veidos 62%, proti, pirms darbu veikšanas tas bija 134,5 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 50,67 kWh/m2. Kopējais mājas siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 215,3 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas tas plānots 121,11 kWh/m2.

 

Renovācijas darbi pabeigti Meža ielā 3

Meža ielas 3 (Jaunolaine) daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji jauno apkures sezonu jeb mājas 40. gadadienu sagaidīs renovētā mājā. Meža ielā 3 vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā līdz renovācijai bija 100,43 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas plānotais apjoms pēc energoaudita datiem sasniegs 46,98 kWh/m2, līdz ar to apkurei plānotais ietaupījums sasniegs 53,22%.

Renovācija sāksies Jelgavas ielā 24

Jelgavas ielas 24 nama 90 dzīvokļu īpašnieki vienojušies par savas mājas energoefektivitātes uzlabošanu un jau šovasar ēkā sāksies renovācijas darbi. 467.sērijas piecstāvu dzīvojamā māja uzcelta 1975.gadā, tajā ir 6 kāpņu telpas. Renovācijas projekta kopējās izmaksas Jelgavas ielā 24 plānotas 1 043 444,84 eiro apmērā.

 

Renovēta daudzdzīvokļu māja Jelgavas ielā 20

Energoefektivitātes uzlabošanas darbi pabeigti AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Jelgavas ielā 20, līdz ar to siltumenerģijas plānotais ietaupījums apkurei pēc energoaudita datiem sasniegs 54,9%. Jelgavas ielā 20 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 109,2 kWh/m2, bet pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 49,25 kWh/m2.

 

Stacijas ielas 12 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par mājas renovāciju

Šogad energoefektivitātes uzlabošanas darbi sāksies arī AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā deviņstāvu mājā Stacijas ielā 12. Renovācijas projekta kopējās izmaksas Stacijas ielā 12 plānotas 664 235,25 eiro apmērā. AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 332 117,62 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Stacijas ielā 12.

 

Zemgales ielā 15 noslēgušies renovācijas darbi

Vienā no Olaines senākajām un siltumenerģiju visvairāk patērējošām mājām beigušies renovācijas darbi, pēc kuriem plānotais ietaupījums apkurei sasniegs 53,44%. Divstāvīgā 1962.gadā celtā 16 dzīvokļu māja apkurei gadā līdz šim tērēja 161,1 kWh/m2,  bet kopējais siltumenerģijas patēriņš sasniedza pat 221,7 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas attiecīgi siltuma patēriņš apkurei pēc energoaudita datiem varētu būt 75 kWh/m2, bet kopējais – 131 kWh/m2.

Renovācija šovasar sāksies Parka ielā 16

Par mājas renovāciju vienojušies Parka ielas 16 dzīvokļu īpašnieki, tāpēc jau tuvākā laikā plānots sākt energoefektivitātes uzlabošanas darbus. Parka ielā 16 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 115,96 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 48,24 kWh/m2, līdz ar to apkurei plānotais ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 58,39 %.

 

Šogad renovācija sāksies arī Zeiferta ielā 24

Par savas mājas renovāciju vienojušies Zeiferta ielas 24 mājas dzīvokļu īpašnieki, tāpēc energoefektivitātes paaugstināšanas projekta vadītāja AS “Olaines ūdens un siltums” jau šovasar plāno darbu sākšanu. Līdz šim Zeiferta ielas 24 ēkas vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā bija 109 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas pēc energoaudita datiem plānotais apjoms apkurei būs 48,43 kWh/m2, kas ir ievērojams ietaupījums – 55,59%.

 

Baznīcas ielas 3 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par mājas renovāciju

Šogad energoefektivitātes uzlabošanas darbi sāksies arī AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Baznīcas ielā 3, Jaunolainē. Renovācijas projekta kopējās izmaksas Baznīcas ielā 3 plānotas 695 465,06 eiro apmērā.

Kūdras ielas 23 iedzīvotāji nobalsojuši par mājas renovāciju

Šogad energoefektivitātes uzlabošanas darbi sāksies arī AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Kūdras ielā 23. Trīsstāvīgā dzīvojamā māja uzcelta 1972.gadā un tajā ir 18 dzīvokļi.

 

Renovēta arī daudzdzīvokļu māja Gaismas ielā 1, Stūnīšos

Olaines novada Stūnīšos, Gaismas ielas 1 daudzdzdzīvokļu mājas īpašnieki pēdējo apkures sezonu sagaidījuši jau renovētā mājā. Līdz renovācijai Gaismas ielas 1 siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā bija 126,2 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 56,7 Wh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 56,02%.

 

Jelgavas ielā 7 noslēgušies mājas renovācijas darbi

Jelgavas ielas 7 daudzdzīvokļu mājas 60 dzīvokļu īpašnieki šo pavasari sagaida jau renovētā namā, kur vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā līdz šim bija 108,3 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 56,5  kWh/m2, kas pēc energoaudita datiem  ļaus ietaupīt vismaz 47,83% apkurei patērētā siltuma.

 

Olainē plānots renovēt vēl vienu deviņstāvu māju – Stacijas ielā 40

2022.gada martā energoefektivitātes uzlabošanas darbi sāksies arī AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Stacijas ielā 40, līdz ar to tā būs trešā deviņstāvu māja Olainē, kurā dzīvokļu īpašnieki spējuši vienoties par renovāciju.

 

Ieteikumi mājas uzturēšanai pēc renovācijas

Lai pilnvērtīgi izbaudītu renovētās mājas energoefektivitātes ietaupījumus, Valsts attīstības finanšu institūcija "Altum" sadarbībā ar Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju apkopojusi situācijas, kurām iedzīvotājus aicina pievērst uzmanību.

 

Parka ielas 11 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par mājas renovāciju

Šogad energoefektivitātes uzlabošanas darbi sāksies arī AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Parka ielā 11. Renovācijas projekta kopējās izmaksas Parka ielā 11 plānotas 417 867,3 eiro apmērā.

 

Renovācijas darbi pabeigti arī Parka ielā 4

Energoefektivitātes uzlabošanas darbi pabeigti arī Parka ielā 4, kur pirms projekta īstenošanas apkurei patērētais siltumenerģijas apjoms gadā bija 122,87 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 50,11 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 59,22%.

 

Parka ielas 7 iedzīvotāji nobalsojuši par renovācijas darbu sākšanu

Jau šoruden energoefektivitātes uzlabošanas darbi sāksies arī AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Parka ielā 7. 103.sērijas piecstāvu dzīvojamā māja uzcelta 1989.gadā un tajā kopumā ir 30 dzīvokļi.

Par renovāciju lēmuši arī Jelgavas ielas 30 iedzīvotāji

Arī Jelgavas ielas 30 mājas iedzīvotāji nobalsojuši par labu savas dzīvesvietas uzlabošanai un tās energoefektivitātes paaugstināšanai. Renovācijas darbi AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotajā daudzdzīvokļu mājā sāksies jau šogad.

 

Jaunolainē renovēs arī daudzdzīvokļu māju Meža ielā 3

Arī Meža ielas 3 daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji nobalsojuši par renovācijas projekta īstenošanu savā mājā.

 

Jaunākā informācija (2021.gada maijs) par energoefektivitātes aktuālitātēm novadā apkopota izdevumā:

“Energopārvaldības ziņas” (884.64 KB)

 

Renovācija drīzumā sāksies arī Stacijas ielā 20

Vēl vienas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji Olainē lēmuši par labu savas dzīvesvietas uzlabošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai - renovācijas darbi drīzumā sāksies arī Stacijas ielā 20.

 

Arī Zemgales iela 15 gatava energoefektivitātes uzlabošanai

Zemgales ielas 15 nama iedzīvotāji spējuši vienoties par savas mājas energoefektivitātes uzlabošanu, tādējādi panākot, ka vienā no Olaines senākajām un siltumenerģiju visvairāk patērējošām mājām jau šovasar sāksies renovācijas darbi.

Renovācija šogad sāksies arī Jelgavas ielā 20

Jau drīzumā energoefektivitātes uzlabošanas darbi sāksies arī AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Jelgavas ielā 20. 467.sērijas piecstāvu dzīvojamā māja uzcelta 1977.gadā un tajā kopumā ir 60 dzīvokļi.

 

Renovācijas būvdarbi pabeigti arī Zemgales ielā 43

Olaines novada apsaimniekošanas uzņēmums AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, renovējusi piecu stāvu daudzdzīvokļu māju Zemgales ielā 43, kurā plānotais siltumenerģijas apjoms apkurei pēc energoaudita datiem varētu sasniegt 55%.

Zemgales ielā 25 būtiski uzlabota mājas energoefektivitāte

Pirmo apkures sezonu renovētā mājoklī aizvadījuši arī Zemgales ielas 25 iedzīvotāji, un kā liecina pirms būvniecības darbiem veiktais energoaudita aprēķins, sagaidāmais siltumenerģijas ietaupījums apkurei varētu sasniegt 63%.

Renovācija noslēgusies arī Parka ielā 12

Olaines novada apsaimniekošanas uzņēmums AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, renovējusi arī deviņu stāvu 602.sērijas māju Parka iela 12, kurā plānotais siltumenerģijas apjoms apkurei pēc energoaudita datiem varētu sasniegt 53%.

Zemgales ielā 51 ievērojami uzlabota energoefektivitāte

Pēdējā apkures sezona Zemgales ielā 51 bijusi īpaša, jo mājas iemītniekiem tā bija pirmā ziema pēc energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanas, un plānotais siltumenerģijas ietaupījums apkurei pēc energoaudita datiem varētu sasniegt 54,33%, jo pirms renovācijas siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā bija 106,2  kWh/m2, bet plānotais – 48,5 kWh/m2.

Novada apsaimniekotāji iesniedz papildus projektus daudzdzīvokļu māju energofektivitātes uzlabošanai

AS “Olaines ūdens un siltums” un SIA “Zeiferti” izmantojusi Attīstības finanšu institūcijas ALTUM novembra izskaņā piedāvāto iespēju iesniegt papildu pieteikumus daudzdzīvokļu māju renovācijas atbalsta programmā, kas nozīmē, ka vēl 10 Olaines novada daudzdzīvokļu mājas (dzīvokļu īpašnieku pozitīva balsojumā rezultātā) varētu tikt renovētas laika posmā līdz 2023.gadam.

 

Jaunākais apkopojums par daudzdzīvokļu namu renovāciju

Aicinām iepazīties ar informāciju par daudzdzīvokļu namu renovāciju!

 

Energoefektivitātes uzlabošana notiks arī Jelgavas ielā 7

Šajā rudenī energoefektivitātes uzlabošanas darbi sāksies arī AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Jelgavas ielā 7.

 

Renovācija sākusies arī Gaismas ielā 1, Stūnīšos

Olaines novada Stūnīšos, Gaismas ielas 1 daudzdzdzīvokļu mājas īpašnieki lēmuši par savas mājas energoefektivitātes uzlabošanu, tāpēc 2020.gada oktobrī sākti nama renovācijas darbi.

 

Parka ielas 4 nama iedzīvotāji vienojušies par mājokļa renovāciju

Parka ielas 4 nama iedzīvotāji nākamo apkures sezonu sagaidīs renovētā mājā, kurā šoruden sākti energoefektivitātes uzlabošanas darbi.

 

Renovācija sākusies arī Zemgales ielā 43

Arī Zemgales ielas 43 daudzdzīvokļu mājas īpašnieki spējuši vienoties par savas mājas energoefektivitātes uzlabošanu, tāpēc februārī sākti pirmie būvniecības darbi.

 

Jaunolaines daudzdzīvokļu mājās ievērojami uzlabota energoefektivitāte

2019.gadā Olaines novadā energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi tika īstenoti vairākās SIA “Zeiferti” apsaimniekotajās mājās.

 

Renovācijas darbi pabeigti arī Stacijas ielā 22

2019.gadā renovācijas darbi noslēdzās arī daudzdzīvokļu māja Stacijas ielā 22, kurai pēc energoaudita datiem pēc renovācijas siltumenerģijas ietaupījums būs 66,9 kWh/m2 gadā.

 

Atgādinājums dzīvokļu īpašniekiem par māju renovācijas iespējām

2019.gadā Olaines novada pašvaldībā vairākas daudzdzīvokļu mājas ieguvušas jaunu izskatu un virkni tehnisko uzlabojumu, īstenojot renovācijas projektus. AS “Olaines ūdens un siltums” vēlas atgādināt visiem tiem, kas vēl joprojām šaubās vai ir neziņā par jautājumiem, kas skar renovācijas projektu realizāciju, izmaksas un citus jautājumus, vērsties pie projekta vadītājiem.

 

Pēc renovācijas Zeiferta ielā 16 siltumenerģijas ietaupījums apkurei – līdz 48%

Zeiferta ielas 16 mājas dzīvokļu īpašnieki vieni no pirmajiem Olaines pilsētā izlēma par labu energoefektivitātes uzlabošanas projekta īstenošanai savā mājā, tāpēc jau tagad ikdienā izjūt visus ieguvumus, ko sniedz renovācija, tajā skaitā siltumenerģijas ietaupījumu apkurei, kas šajā mājā pēc energoaudita datiem var sasniegt 48%.

 

Zeiferta iela 20 savu 50.gadadienu sagaida renovētā ietērpā

Arī Zeiferta ielas 20 mājas iedzīvotāji pērn spēja vienoties par savas mājas energoefektivitātes uzlabošanu, tādējādi 2019. gadā, kad viņu mājai aprit 50 gadi, uzdāvināja sev ikdienu sakoptā un renovētā mājā, kurā pēc energoaudita datiem plānotais ietaupījums apkurei varētu sasniegt 56%.

 

Arī Zeiferta ielas 9 iedzīvotāji apkures sezonu sagaidījuši renovētā mājā

Zeiferta ielas 9 mājas iedzīvotāji ikdienu bauda jau pilnībā renovētā mājā, kurā plānotais ietaupījums apkurei pēc energoaudita datiem varētu sasniegt 62,76%.

 

Renovācijas darbi sākušies arī Zemgales ielā 25

Vēl vienas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji Olainē lēmuši par labu savas dzīvesvietas uzlabošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai - renovācijas darbi sākušies arī Zemgales ielas 25 mājā, kurā ir 45 dzīvokļi. Kopumā šīs mājās renovācijā tiks ieguldīti 470 233,15 eiro, no kuriem 235 116,58 ir ES fondu grants jeb dāvinājums no ES fondu līdzekļiem.

Stacijas ielas 24 iedzīvotāji jauno apkures sezonu izbauda renovētā mājā

2019.gadā ekspluatācijā pēc energoefektivitātes uzlabošanas atbalsta programmas īstenošanas tika nodota arī daudzdzīvokļu māja Stacijas ielā 24, kurai pēc energoaudita datiem pēc renovācijas siltumenerģijas ietaupījums būs 72 kWh/m2 gadā.

Zemgales ielā 11 pēc renovācijas ievērojams ietaupījums apkurei

2019.gadā apkures sezonu nu jau pilnībā renovētā mājā bauda Zemgales ielas 11 iedzīvotāji, kas, sekojot blakus esošās  Zemgales ielas 13 mājas labajam paraugam, spēja vienoties par energoefektivitātes pasākumu plānu īstenošanu, piesaistot Eiropas Savienības (ES) finansējuma 54 171,62 eiro apmērā.

 

Sāksies renovācijas projekti deviņstāvu mājās

Olaines novada apsaimniekošanas uzņēmums AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu energoefektivitātes paaugstināšanai divās deviņu stāvu (602.sērija) mājās Olainē - Parka ielā 12 un Zemgales ielā 51.
 

 

Jaunolainē dzīvojamās mājas renovācijas projekta kopējās izmaksas pārsniedz miljonu eiro

2019.gada martā Olaines novada namu apsaimniekotājs SIA “Zeiferti” parakstīja līgumu ar Attīstības finanšu institūciju ALTUM par Eiropas Savienības finansējuma piešķiršanu 527 056,36 eiro apmērā no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Meža ielā 7, Jaunolainē energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai.

 

Renovācijas projektu skaita ziņā Olaines novads - viens no aktīvākajiem Latvijā

Interese par ēku siltināšanu ir liela un galvenokārt (līdz šim) no reģioniem, un šobrīd aktīvākās pašvaldības šajā jomā ir Liepāja, Valmiera, Cēsis, Salaspils un Olaine, februāra izskaņā diskusijā "Kā, renovējot, dzīvot siltāk?" uzsvēra AS "Attīstības finanšu institūcija "Altum" ("Altum") Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs Ingus Salmiņš.

 

Jaunolainē trīs mājās Meža ielā sākta renovācija

Šoziem Jaunolainē energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi sākti trīs daudzdzīvokļu mājās - Meža 4, Meža 10 un Meža 16, kas nozīmē, ka jau nākamajā apkures sezonā šo māju saimnieki ievērojami ietaupīs līdzekļus par apkuri un dzīvos vizuāli sakārtotās, siltās mājās.

 

Šogad renovēs arī māju Stacijas ielā 22

2018.gada 20.septembrī AS "Olaines ūdens un siltums" parakstīja līgumu ar Attīstības finanšu institūciju ALTUM par Eiropas Savienības finansējuma piešķiršanu 255 960,51 eiro no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Stacijas ielā 22, Olainē energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai.

Saimnieciski dzīvokļu īpašnieki tāpat kā apzinīgi pacienti – pēc palīdzības vēršas laikus

Veiksmīgs piemērs iedvesmo apkārtējos, gandarījums par labu un rezultatīvu darbu, ja tajā pieliktas paša darītāja pūles un laiks, sniedz sajūtu, ka mērķus var sasniegt. Šīs sajūtas noteikti izbauda Olaines novada iedzīvotāji, kas izrādījuši iniciatīvu un nav pakļāvušies izdomātiem mītiem, bet apņēmīgi virzījušies uz to, lai arī viņu mājas kļūtu siltas, modernas un drošas.

 

Renovācija noslēgusies arī Zemgales ielā 13

Olainē šovasar veiksmīgi noslēdzies vēl vienas AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājas renovācijas process, kā rezultātā māja Zemgales ielā 13 ieguvusi ne tikai pievilcīgu vizuālo izskatu, bet jau nākamajā apkures sezonā tās iedzīvotāji baudīs ekonomisko ieguvumu.

 

Svinīgi atklāta Olainē pirmā renovētā māja Kūdras ielā 3

Olaines novada pašvaldības pārstāvji kopā ar AS "Olaines ūdens un siltums" 19. jūlijā rīkoja pasākumu pie mājas Kūdras ielā 3, kas šobrīd ir pirmā pilnībā renovētā māja Olainē daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes (DME) valsts atbalsta programmā, ko īsteno ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu.

 

Parakstīta vienošanās par mājas Zemgales ielā 11 renovāciju

2018.gada 30.maijā AS Olaines ūdens un siltums" parakstīja līgumu ar Attīstības finanšu institūciju ALTUM par Eiropas Savienības finansējuma piešķiršanu 54 171,62 eiro no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Zemgales iela 11, Olainē energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai.

 

Parakstīta vienošanās par mājas Zeiferta ielā 20 renovāciju

2018.gada 30.maijā AS Olaines ūdens un siltums" parakstīja līgumu ar Attīstības finanšu institūciju ALTUM par Eiropas Savienības finansējuma piešķiršanu 303 249,94 eiro no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Zeiferta ielā 20, Olainē energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai.

 

Šovasar sāksies renovācija darbi arī Zeiferta ielā 16

2018.gada 30.maijā AS Olaines ūdens un siltums" parakstīja līgumu ar Attīstības finanšu institūciju ALTUM par Eiropas Savienības finansējuma piešķiršanu 253 385,63 eiro no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Zeiferta ielā 16, Olainē energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai.

 

Parakstīta vienošanās par mājas Stacijas ielā 24 renovāciju

2018.gada 30.maijā AS Olaines ūdens un siltums" parakstīja līgumu ar Attīstības finanšu institūciju ALTUM par Eiropas Savienības finansējuma piešķiršanu 228 605,45 eiro no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Stacijas ielā 24, Olainē energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai.

 

Vēl trijās daudzdzīvokļu mājās sākta renovācija

Aprīlī Olaines novadā trijās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās sākti renovācijas būvdarbi, un to rezultātā apkurei plānotais ietaupījums būs aptuveni 50%. Divas mājas atrodas Olainē – Zeiferta ielā 9 un Zemgales ielā 13, tās apsaimnieko  AS “Olaines ūdens un siltums”, savukārt trešā māja – Olaines novada Stūnīšos, Gaismas ielā 3, un to apsaimnieko SIA “Zeiferti”.

 

Vēl trīs mājas vienojušās par renovācijas sākšanu

Olaines novada apsaimniekošanas uzņēmumi AS “Olaines ūdens un siltums” un SIA “Zeiferti”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu energoefektivitātes paaugstināšanai trijās daudzdzīvokļu mājās. Divas mājas atrodas Olainē – Zeiferta ielā 9 un Zemgales ielā 13, savukārt trešā māja – Olaines novada Stūnīšos, Gaismas ielā 3.

 

Kūdras ielas 3 nama fasāde iegūst jaunu veidolu

Septembra nogalē sāktie renovācijas darbi Kūdras ielā 3 pirms Ziemassvētkiem iegūst acij tīkamus rezultātus, ko var redzēt ikviens olainietis.

 

Olainē sākta pirmās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas renovācija – apkurei plānotais ietaupījums būs līdz 57%

20.septembrī Olainē pirmie renovācijas darbi sākti daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā Kūdras ielā 3. Ēkas atjaunošanas darbi notiks, izmantojot jauno daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu. Kopumā mājas renovācijā tiks ieguldīti 347 484 eiro. No tiem puse jeb 173 742  eiro ir ES fondu grants jeb dāvinājums no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Līgumu par granta saņemšanu AS “Olaines ūdens un siltums” ar ALTUM parakstīja 14.septembrī.

 

Zaudēt var tikai tad, ja atsakās no renovācijas

Piedāvajam izlasīt informatīvā izdevuma "Olaines Domes Vēstis" rakstu, kurā uzklausīts Stacijas ielas 2 mājas vecākā Vladislava Sivačenko viedoklis par renovāciju.

Izsludināts pirmais iepirkums par būvnieku dzīvojamās mājas renovācijai Olainē

AS “Olaines ūdens un siltums” ir izsludinājusi pirmo iepirkumu par būvnieku daudzdzīvokļu mājas energoefektivitātes paaugstināšanas programmā Olainē. Šādu nozīmīgu soli varēja spert, jo iepriekš attīstības finanšu institūcija “Altum” apstiprināja projektu valsts atbalsta saņemšanai piecu stāvu mājai Kūdras ielā 3.

 

Apstiprināts pirmais daudzdzīvokļu māju renovācijas projekts Olainē

Attīstības finanšu institūcija “Altum” apstiprinājusi pirmo projektu valsts atbalsta saņemšanai daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas programmā Olainē, proti, renovācijas projekts apstiprināts piecu stāvu dzīvojamai mājai ar 55 dzīvokļiem Kūdras ielā 3, un mājas dzīvokļu īpašnieku pilnvarotais projekta īstenotājs ir AS “Olaines ūdens un siltums”.

 

Atvieglojumi nekustamā īpašuma nodoklim renovētās mājās

Daudzdzīvokļu māju renovācija sniedz iespēju ietaupīt ne tikai ar ikdienas maksājumiem, bet arī ievērojami samazina ikgadējo nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu.

 

Altum aicina pieteikties māju energoefektivitātes uzlabošanas atbalsta programmai

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju šodien dzīvo pirms vairākiem gadu desmitiem būvētās daudzstāvu mājās. Daudzo gadu laikā šo ēku tehniskais stāvoklis ir būtiski pasliktinājies - fiziski nolietojušās konstrukcijas, inženiersistēmas. Liels skaits ēku ir avārijas stāvoklī, ziemā mājokļi ir vēsi un mitri, vasarās pārāk karsti. Iedzīvotājiem palielinās apsaimniekošanas izdevumi, maksa par apkuri, jāveido uzkrājumi avārijas remontiem.

 

Apkures izmaksas apliecina renovācijas lietderīgumu

Kaut arī siltumenerģijas tarifs Olainē visās mājās ir vienāds, tomēr maksa par siltumenerģiju dažādās mājās krasi atšķiras. Šajā apkures sezonā vislielākā ieguvēja pilsētā ir māja Stacijas ielā 2. Apkures izmaksas janvārī uz vienu kvadrātmetru Stacijas ielas 2 daudzdzīvokļu mājā apliecina, ka renovācija bijusi lietderīga un jau pirmajā apkures sezonā sniedz ievērojamu ietaupījumu iedzīvotāju maciņā.

 

Aicinājums atbildīgi pieņemt lēmumus

Tā kā vairākās mājās Olaines pilsētā aktīvi norit renovācijas sākumposma aktivitātes (mājas iedzīvotāju sapulces, aptaujas), AS „Olaines ūdens un siltums” aicina iedzīvotājus izturēties atbildīgi pirms lēmumu pieņemšanas. Uzņēmums atgādina, ka parakstam aptaujas anketā ir juridisks spēks (“Dokumentu juridiskā spēka likums”).

 

Pabeigta daudzdzīvokļu mājas Stacijas ielā 2 renovācija

2015. gada oktobrī ir pabeigta daudzdzīvokļu mājas Stacijas ielā 2, Olainē renovācija, kas noritēja ES Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta „Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Stacijas ielā 2, Olainē energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi” (DMS/3.4.4.1.0/12/10/053) ietvaros.

Dzīvojamo māju renovācijas process Olaines novadā ir sācies

Tā kā Olaines novada daudzdzīvokļu namu dzīvojamais fonds, kas ietver ne tikai Olaini, bet arī Jaunolaini un Gaismas, strauji noveco un renovācija ir neizbēgama, uz sarunu aicinājām a/s “Olaines ūdens un siltums” renovācijas projektu vadītāju Kristapu Vītiņu, kurš ir galvenais komunikators visos renovācijas procesa posmos starp visām iesaistītajām pusēm. Lai gan par renovāciju jau ir pateikts daudz, tomēr jāatzīst, ka izpratnes līmenis joprojām ir zems un tas kalpo nepareizu stereotipu uzturēšanai. Kas tad īsti ir renovācija?

 

Prioritāte – dzīvojamā fonda sakārtošana

Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs aicina daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus izprast dzīvojamā fonda sakārtošanas nepieciešamību un iesaistīties šī jautājuma risināšanā.

Prioritāte – namu renovācija un apsaimniekošana

Par pašvaldības uzņēmumu AS "Olaines ūdens un siltums" (OŪS) viedokļi mēdz krasi atšķirties, bet nav noslēpums, ka viena lieta no dažādiem skatpunktiem izskatās atšķirīgi. Šoreiz par uzņēmuma nostāju, darbību un citām aktualitātēm stāsta valdes priekšsēdētājs Mārcis Mazurs.

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties