Šogad renovācija sāksies arī Zeiferta ielā 24

Drukāt
03.05.2022

Par savas mājas renovāciju vienojušies Zeiferta ielas 24 mājas dzīvokļu īpašnieki, tāpēc energoefektivitātes paaugstināšanas projekta vadītāja AS “Olaines ūdens un siltums” jau šovasar plāno darbu sākšanu.

Līdz šim Zeiferta ielas 24 ēkas vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā bija 109 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas pēc energoaudita datiem plānotais apjoms apkurei būs 48,43 kWh/m2, kas ir ievērojams ietaupījums – 55,59%.

AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu energoefektivitātes paaugstināšanai Zeiferta ielā 24.

Kopumā šīs mājās renovācijā tiks ieguldīti 816 859,64 eiro, no kuriem 408 429,81 eiro ir ES fondu grants jeb dāvinājums no ES fondu līdzekļiem.

1968.gadā celtajai 467.sērijas mājai ar 90 dzīvokļiem renovācijas projekta ietvaros plānota apkures sistēmas maiņa, logu un durvju maiņa, cokola, fasādes siltināšana, kā arī pagraba un jumta siltināšana. Projekta ietvaros plānota lietus kanalizācijas maiņa, kāpņu telpu kosmētiskais remonts, zibensaizsardzības ierīkošana un balkonu atjaunošana.

Būvdarbus veiks SIA "GS Celt", būvuzraudzību veiks SIA “Kasro”, bet autoruzraudzību nodrošinās SIA “Kroks R”.

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties