Stacijas ielas 12 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par mājas renovāciju

Drukāt
01.08.2022

Šogad energoefektivitātes uzlabošanas darbi sāksies arī AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā deviņstāvu mājā Stacijas ielā 12.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Stacijas ielā 12 plānotas 664 235,25 eiro apmērā. AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 332 117,62 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Stacijas ielā 12.

Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 136,15 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 67,63 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 50,32%.

Renovācijas projekta ietvaros plānots siltināt mājas pagrabu, cokolu, fasādi, bēniņus. Plānota jumta atjaunošana, kā arī durvju un logu maiņa, lodžiju iestiklošana.

Projektā plānota apkures sistēmas maiņa, zibensaizsardzības ierīkošana, ventilācijas sistēmas tīrīšana, kā arī plānots kāpņu telpu kosmētiskais remonts.

Māja ir celta 1971.gadā un tajā ir 45 dzīvokļi.

Būvdarbus veiks SIA “Royal Būve”, būvuzraudzību veiks SIA "Ogley", bet autoruzraudzību - SIA "Cerkazi - G".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties