Baznīcas ielas 3 iedzīvotāji nākamo apkures sezonu sagaidīs renovētā mājā

Drukāt
06.06.2023

Energoefektivitātes uzlabošanas darbi pabeigti AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Baznīcas ielā 3, Jaunolainē.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Baznīcas ielā 3 sasniedza 688 386,22 eiro.

AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojās par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 344 193,11 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Baznīcas ielā 3.

Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 125,25 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 50,93 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 59,33%.

Baznīcas iela 3 (2022.gada aprīlis)

Baznīcas iela 3 (2023.gada maijs)

Savukārt kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai Baznīcas ielā 3 gadā sasniedza 165,25 kWh/m2, bet pēc renovācijas tas plānots 89,83 kWh/m2, kas ir 45,63% ietaupījums.

Renovācijas projekta ietvaros ir nosiltināts mājas pagrabs, cokols, fasāde, bēniņi. Renovācijas ietvaros ir remontēts jumts, nomainīti logi un durvis, daļēji iestiklotas lodžijas.

Nomainīta apkures sistēma, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas, ierīkota zibensaizsardzība, kā arī veikts kāpņu telpu kosmētiskais remonts.

Baznīcas iela 3 (2022.gada aprīlis)

Baznīcas iela 3 (2023.gada maijs)

103.sērijas piecstāvu dzīvojamā mājā ir 36 dzīvokļi.

Būvdarbus veica SIA “Benson Industry”, būvuzraudzību - SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "Liepājas namsaimnieks".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties