Parka ielas 11 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par mājas renovāciju

Drukāt
27.09.2021

Šogad energoefektivitātes uzlabošanas darbi sāksies arī AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Parka ielā 11.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Parka ielā 11 plānotas 417 867,3 eiro apmērā.  AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 152 714,1 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Parka ielā 11.

Parka ielā 11 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 108 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 43,9 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 59%.

Savukārt kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai Parka ielā 11 gadā sasniedza 173,2 kWh/m2, bet pēc renovācijas tas plānots 103,1 kWh/m2.

Renovācijas projekta ietvaros plānots siltināt mājas pagrabu, cokolu, fasādi, bēniņus. Plānots jumta remonts, kā arī plānota durvju un logu maiņa, lodžiju iestiklošana.

Projektā plānota apkures sistēmas maiņa, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas maiņa, kā arī plānots ierīkot zibensaizsardzību un uzlabot ventilācijas sistēmu, kā arī plānots kāpņu telpu kosmētiskais remonts.

103.sērijas piecstāvu dzīvojamā māja uzcelta 1989.gadā un tajā kopumā ir 30 dzīvokļi.

Būvdarbus veiks SIA “Ekoteh Būve”, būvuzraudzību veiks SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "Kroks-R".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties