Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmas ietvaros plānots renovēt māju Meža ielā 18

Drukāt
03.04.2024

Daudzdzīvokļu mājas Meža ielā 18, Jaunolainē dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par dalību jaunajā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā. Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 107,26 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 48,3 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 54,97%.

Kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai pirms renovācijas ir 173,06 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas plānotais siltumenerģijas patēriņš pēc energoaudita datiem būs 111,01  kWh/m2, kas 35,85% mazāks.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Meža ielā 18 daudzdzīvokļu mājā plānotas 907 640,32 eiro apmērā.

AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM, vienojušies par ES ANM programmas finansējuma piešķiršanu 364 019,17 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai mājai Meža ielā 18.

Renovācijas projekta ietvaros plānota fasādes, cokola, pagraba pārseguma un bēniņu siltināšana,  plānota apkures sistēma maiņa, kā arī logu un durvju nomaiņa. Renovācijas ietvaros plānota jumta seguma maiņa, kā arī mājas iekšējo ūdensvadu un kanalizācijas maiņa.

Mājā plānots ierīkot zibensaizsardzību, iztīrīt ventilācijas sistēmu, veikt kosmētisko remontu kāpņu telpās un atjaunot balkonus.

467. sērijas māja ir celta 1978. gadā un tajā ir 60 dzīvokļi.

Būvdarbus veiks SIA “Royal Būve”, būvuzraudzību veiks SIA “Ogley”, bet autoruzraudzību -  SIA “Liepājas namsaimnieks”.

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties