Jelgavas ielas 30 iedzīvotāji ziemu sagaidīs energoefektīvā mājā

Drukāt
05.10.2022

Jauno apkures sezonu Jelgavas ielas 30 nama iedzīvotāji sagaidīs jau energoefektīvākā mājā, baudot gan lielāku komfortu, gan ietaupot uz apkures izmaksām. Kopējais mājas siltumenerģijas patēriņš gadā pirms ēkas renovācijas bija 133 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas tas būs 104 kWh/m2.

Iepriekš Jelgavas ielas 30 vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā bija 84,1 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms pēc energoaudita datiem sasniegs 58 kWh/m2, kas veidos 31% ietaupījumu.

Ietaupījums, līdzās citām novadā renovētajām daudzdzīvokļu mājām, ir salīdzinoši neliels, jo arī pirms renovācijas mājai bija neliels siltumenerģijas patēriņš apkurei un bija jau iepriekš nosiltinātas mājas gala sienas.

2021.gada jūnijs

2022.gada septembris

AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojās par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu energoefektivitātes paaugstināšanai Jelgavas ielā 30, kopumā projektā ieguldot 475 400,6 eiro, no kuriem 155 920,79 eiro ir ES fondu grants jeb dāvinājums no ES fondu līdzekļiem.

1972.gadā celtajai 467.sērijas mājai ar 60 dzīvokļiem renovācijas projekta ietvaros nomainīta apkures sistēma, daļēji mainītas ūdens un kanalizācijas sistēmas, nomainīti logi un durvis, nosiltināts cokols, sienas,  pagraba pārsegums un jumts.

Uzlabota ventilācijas sistēma, ierīkota zibensaizsardzība, remontētas kāpņu telpas un renovēti balkoni.

Būvdarbus veica SIA "GS Celt", būvuzraudzību īstenoja SIA “Kasro”.

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties