Stacijas ielas 14 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par mājas renovāciju

Drukāt
27.10.2022

Stacijas ielas 14 mājas dzīvokļu īpašnieki lēmuši par mājas energoefektivitātes uzlabošanu, kas nozīmē, ka jau tuvākajā laikā arī šajā mājā sāksies būvniecības darbi.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Stacijas ielā 14 plānotas 671 586,61 eiro apmērā. AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 335 793,30 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Stacijas ielā 14.

Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 122 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 57,1 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 53,17%.

Kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai pirms renovācijas bija 188 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas plānotais siltumenerģijas patēriņš pēc energoaudita datiem būs 123,1 kWh/m2.

Renovācijas projekta ietvaros plānots siltināt mājas pagrabu, cokolu, fasādi, bēniņus. Plānota jumta seguma maiņa, kā arī durvju un logu maiņa, balkonu renovācija.

Projektā plānota apkures sistēmas maiņa, zibensaizsardzības ierīkošana, kā arī plānots kāpņu telpu kosmētiskais remonts.

316.sērijas māja ir celta 1964. gadā un tajā ir 60 dzīvokļi.

Būvdarbus veiks SIA “Royal Būve”, būvuzraudzību veiks SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "Liepājas namsaimnieks”.

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties