Izsludināts pirmais iepirkums par būvnieku dzīvojamās mājas renovācijai Olainē

Drukāt
14.03.2017

AS “Olaines ūdens un siltums” ir izsludinājusi pirmo iepirkumu par būvnieku daudzdzīvokļu mājas energoefektivitātes paaugstināšanas programmā Olainē. Šādu nozīmīgu soli varēja spert, jo iepriekš attīstības finanšu institūcija “Altum” apstiprināja projektu valsts atbalsta saņemšanai piecu stāvu mājai Kūdras ielā 3.

“Altum” marta sākumā apstiprinājusi arī otro projektu valsts atbalsta saņemšanai daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas programmā Olaines novada Stūnīšos, mājai Gaismas ielā 3, kas nozīmē, ka arī par šīs mājas renovācijas īstenotāju tuvākajā laikā tiks izsludināts iepirkums.

Līdz martam jau ir apzinātas 36 Olaines daudzdzīvokļu mājas, kuru iedzīvotāji izteikuši savu viedokli un vēlmes par siltāku un ekonomiskāku mājokli.

Savukārt 28 namu iedzīvotāji izteikuši pozitīvu viedokli par mājas apsekošanu un tehniskās dokumentācijas sagatavošanu, turklāt 13 mājās tehniskās dokumentācijas sagatavošana noslēgusies un jau notiek nākamais etaps – balsojums par pilnvarojumu, lai dokumentāciju varētu iesniegt Attīstības finanšu institūcijai “Altum”. Balsojumi liecina, ka iedzīvotāji arvien vairāk izprot un apzinās māju renovācijas nepieciešamību un ieguvumus pēc projektu pabeigšanas, jo pozitīvie lēmumi un projektu tālāka virzīšana notiek tikai tajās mājās, kur 2/3 dzīvokļu īpašnieku ir balsojuši “Par”.

Uz šo brīdi “Altum” iesniegti jau pieci projekti Olaines māju energoefektivitātes pasākumu īstenošanai, un divi no tiem jau saņēmuši pozitīvu atzinumu. Savukārt divu māju projekti šobrīd no “Altum” saņēmuši priekšatzinumus, kas nozīmē, ka projekti tiek papildināti ar nepieciešamo informāciju.

Lai uzzinātu iedzīvotāju viedokli un arī informētu viņus par energoefektivitātes projektu būtību un procesu, gandrīz visās 36 mājās ir rīkotas iedzīvotāju sapulces, vairākās mājās – pat divas.

Astoņas mājas nobalsojušas pret renovācijas projekta sākšanu, taču tas neliedz iedzīvotājiem balsot atkārtoti. Pēc energoaudita datu apkopojumiem 2 mājas atzītas par finanšu institūcijas “Altum” prasībām neatbilstošām, taču tas vēl nenozīmē, ka renovācija nav iespējama. Ja iedzīvotāji izrādītu iniciatīvu, tad vismaz varētu tikt izskatīta iespēja par daļēju nama renovāciju.

 

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties