Jelgavas ielā 7 noslēgušies mājas renovācijas darbi

Drukāt
28.03.2022

Jelgavas ielas 7 daudzdzīvokļu mājas 60 dzīvokļu īpašnieki šo pavasari sagaida jau renovētā namā, kur vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā līdz šim bija 108,3 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 56,5  kWh/m2, kas pēc energoaudita datiem  ļaus ietaupīt vismaz 47,83% apkurei patērētā siltuma.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Jelgavas ielā 7 sasniedza  524 191,66 eiro. AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojās par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 234 455,65 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Jelgavas ielā 7.

Jelgavas iela 7 (2020.gada septembris)

Jelgavas iela 7 (2022.gada marts)

467.sērijas piecstāvu dzīvojamā māja uzcelta 1967.gadā, un projekta ietvaros tai ir nosiltināts cokols, fasāde, pagrabs, jumts, kā arī nomainīts jumta segums. Ir nomainītas durvis un logi, renovēti balkoni un mājas ieejas mezgli. Projekta ietvaros nomainīta apkures sistēma un lietus kanalizācija.

Būvdarbus veica SIA “AMATNIEKS”, būvuzraudzību īstenoja SIA "BaltLine Globe", bet autoruzraudzību - SIA "Balts un Melns".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties