Renovēta arī daudzdzīvokļu māja Gaismas ielā 1, Stūnīšos

Drukāt
04.04.2022

Olaines novada Stūnīšos, Gaismas ielas 1 daudzdzīvokļu mājas īpašnieki pēdējo apkures sezonu sagaidījuši jau renovētā mājā.

Līdz renovācijai Gaismas ielas 1 siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā bija 126,2 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 56,7 Wh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 56,02%.

Kopumā Gaismas ielas 1 mājas renovācijā ieguldīti 529 212,05 eiro. SIA “Zeiferti”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojās par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 264 606,02 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Gaismas ielā 1.

Piecstāvu 318.sērijas māja uzcelta 1967.gadā.

Mājai renovācijas projekta ietvaros ir nosiltināts cokols, fasāde, pagrabs, jumts un  nomainīts arī jumta segums. Nomainīti logi un durvis. Projekta ietvaros nomainīta apkures sistēma, kā arī ūdensapgādes un kanalizācijas sistēma. Būvnieki ierīkojuši zibensaizsardzību, ir renovēti mājas balkoni, kā arī veikts kāpņu telpu kosmētiskais remonts.

Būvdarbus veica SIA “Benson Industry”, būvuzraudzību - SIA "Specceltnieks", bet autoruzraudzību - "Balts un Melns".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties