Renovācija sākusies arī Gaismas ielā 1, Stūnīšos

Drukāt
13.10.2020

Olaines novada Stūnīšos, Gaismas ielas 1 daudzdzdzīvokļu mājas īpašnieki lēmuši par savas mājas energoefektivitātes uzlabošanu, tāpēc 2020.gada oktobrī sākti nama renovācijas darbi.

Piecstāvu 318.sērijas māja, kuru apsaimnieko SIA “Zeiferti”, uzcelta 1967.gadā.

Līdz šim Gaismas ielas 1 siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā bijis 126,2 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 56,7 Wh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 55,07%.

Kopumā Gaismas ielas 1 mājas renovācijā tiks ieguldīti 542 684,45 eiro. SIA “Zeiferti”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 271 342,23 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Gaismas ielā 1.

Mājai renovācijas projekta ietvaros plānots siltināt cokolu, fasādi, pagrabu, plānota jumta siltināšana un jumta seguma maiņa, kā arī logu un durvju maiņa. Projektā plānota apkures sistēmas maiņa, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas maiņa. Būvnieki ierīkos zibensaizsardzību, renovēs mājas balkonus, kā arī plānots kāpņu telpu kosmētiskais remonts.

Būvdarbus veiks SIA “Benson Industry”, būvuzraudzību veiks SIA "Specceltnieks", bet autoruzraudzību - "Balts un Melns".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties