Parka ielas 13 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par mājas renovāciju

Drukāt
08.04.2024

AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājas Olainē, Parka ielā 13 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par savas mājas renovāciju jaunajā atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā. Vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā Parka ielā 13 līdz šim bija 120,41 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 54,58 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 54,67%.

Kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai pirms renovācijas ir 174,77 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas plānotais siltumenerģijas patēriņš pēc energoaudita datiem būs 99,72 kWh/m2, kas 42,81% mazāks.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Parka ielā 13 plānotas 1 184 612,28 eiro apmērā.

AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju jauno energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM, vienojušies par ES ANM programmas finansējuma piešķiršanu 478 119,34 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Parka ielā 13.

Renovācijas projekta ietvaros plānota fasādes, cokola, pagraba griestu un bēniņu siltināšana, apkures sistēma maiņa, kā arī logu un durvju nomaiņa. Renovācijas laikā plānots mainīt lietus kanalizācijas sistēmu.

Mājā plānots ierīkot zibensaizsardzību, iztīrīt ventilācijas sistēmu un veikt kosmētisko remontu kāpņu telpās, kā arī iestiklot lodžijas.

467.sērijas māja ir celta 1989. gadā un tajā ir 72 dzīvokļi.

Būvdarbus veiks SIA “Revohaus”, būvuzraudzību veiks SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "Balts un melns”.

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties