Jaunolainē renovēs arī daudzdzīvokļu māju Meža ielā 3

Drukāt
14.06.2021

Arī Meža ielas 3 daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji nobalsojuši par renovācijas projekta īstenošanu savā mājā.

467.sērijas piecstāvu dzīvojamā māja, kuru šobrīd apsaimnieko SIA “Zeiferti”, uzcelta 1983.gadā un tajā kopumā ir 52 dzīvokļi.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Meža ielā 3 plānotas 557 438,28 eiro apmērā.  SIA “Zeiferti”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 278 719,14 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Meža ielā 3.

Meža ielā 3 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 100,43 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 46,98 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 53,22%.

Savukārt kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai Meža ielā 3 gadā sasniedza 176, 91 kWh/m2, bet pēc renovācijas tas plānots 112,15 kWh/m2.

Renovācijas projekta ietvaros plānots siltināt cokolu, mājas fasādi, pagraba pārsegumu, bēniņus, kā arī plānota durvju un logu maiņa.

Projektā plānots arī jumta remonts, kāpņu telpu kosmētiskais remonts, kā arī ūdensvadu un kanalizācijas sistēmas maiņa, būs arī ierīkota zibensaizsardzība un uzlabota ventilācijas sistēma.

Būvdarbus veiks SIA “GS Celt”, projekta būvuzraudzību veiks SIA "Kasro".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties