Stacijas ielas 14 iedzīvotāji mājas 60.gadskārtu sagaidīs renovētā ēkā

Drukāt
18.08.2023

Renovācijas darbi beigušies Stacijas ielā 14 un energoaudita dati liecina, ka apkurei ietaupījums šajā daudzdzīvokļu mājā sasniegs 53,17%. Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim mājā bija 122 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 57,1 kWh/m2.

Kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai pirms renovācijas bija 188 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas plānotais siltumenerģijas patēriņš pēc energoaudita datiem būs 123,1 kWh/m2, kas ir 34,5% ietaupījums.

Stacijas iela 14 (2022.gada oktobris)

Stacijas iela 14 (2023.gada augusts)

Renovācijas projekta ietvaros daudzdzīvokļu mājā ir siltināts pagrabs, cokols, fasāde un bēniņi. Nomainīts jumta segums, durvis un logi, renovēti balkoni. Būvdarbu laikā arī nomainīta apkures sistēma, ierīkota zibensaizsardzība, kā arī veikts kāpņu telpu kosmētiskais remonts.

Stacijas iela 14 (2022.gada oktobris)

 

Stacijas iela 14 (2023.gada augusts)

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Stacijas ielā 14 sasniedza 668 232,49 eiro apmērā. AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojās par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 334 116,24 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Stacijas ielā 14.

316.sērijas māja ir celta 1964. gadā un tajā ir 60 dzīvokļi.

Būvdarbus veica SIA "Royal Būve", būvuzraudzību -  SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "Liepājas namsaimnieks”.

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties