Apkures izmaksas apliecina renovācijas lietderīgumu

Drukāt
16.02.2016

Kaut arī siltumenerģijas tarifs Olainē visās mājās ir vienāds, tomēr maksa par siltumenerģiju dažādās mājās krasi atšķiras. Šajā apkures sezonā vislielākā ieguvēja pilsētā ir māja Stacijas ielā 2. Apkures izmaksas janvārī uz vienu kvadrātmetru Stacijas ielas 2 daudzdzīvokļu mājā apliecina, ka renovācija bijusi lietderīga un jau pirmajā apkures sezonā sniedz ievērojamu ietaupījumu iedzīvotāju maciņā.

Par pozitīvo rezultātu liecina vairāki skaitļi.

Janvārī Stacijas ielā 2 apkures maksa par vienu kvadrātmetru bija 0,84 eiro! Tas ir zemākais viena kvadrātmetra maksas rādītājs Olainē un Jaunolainē, un tā arī ir vienīgā māja, kur kvadrātmetra apkures cena ir zemāka par eiro.

Olaines pilsētā vairumā daudzdzīvokļu māju janvārī apkures maksa par vienu kvadrātmetru svārstījās aptuveni no 1,70 līdz 2,10 eiro robežās, taču vidējais rādītājs pilsētā bija 1,56 eiro.

Jāatgādina, ka janvāris iesākās ar stabilu salu un ziemas apstākļiem. "Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra" dati liecina, ka janvāris ar vidējo gaisa temperatūru -7,1°C bijis par 3,9°C aukstāks par ilggadīgo normu. Kopumā bija 25 dienas ar vidējo gaisa temperatūru zemāku par 0°C un 11 dienas ar vidējo temperatūru zemāku par -10°C, ar ko arī izskaidrojams rēķinu pieaugums, salīdzinot ar decembri, kad vidējā gaisa temperatūra bija augstāka par normu.

Māja Stacijas ielā 2 šajā apkures sezonā ir pierādījusi ne tikai to, ka pēc renovācijas ievērojami sarūk izmaksas par vienu apkures kvadrātmetru, bet skaitļi liecina, ka apkurei patērētais megavatstundu apjoms ir sarucis. 2016.gada janvārī ar vidējo gaisa temperatūru Olainē -6,8°C, mājas apkurei tika patērētas 23,3 Mwh, un 2014.gada janvārī ar vidējo gaisa temperatūru -6,2°C tika patērētas 35,5 Mwh. Šie skaitļi arī apliecina, ka likvidēti siltuma zudumi un mājas sasildīšanai vienādā gaisa temperatūrā jāpatērē mazāk Mwh.

Tiesa, salīdzinot 2014.gada janvāri un 2016.gada janvāri nevar neminēt, ka ievērojami sarucis arī siltumenerģijas tarifs (2014.g. - 64,90 eiro par megavatstundu bez PVN ; 2016.g. – 49,40 eiro par megavatstundu bez PVN). Tomēr arī ņemot vērā šos skaitļus, energoefektivitātes rādītāji ir uzlabojušies un galvenais ieguvējs ir iedzīvotājs ar savu maciņu – 2014.gada janvārī šīs mājas iedzīvotāji par apkuri maksāja tieši divas reizes vairāk – 1,68 eiro par kvadrātmetru.

 

Stacijas iela 2

2014.gada janvāris

2016.gada janvāris

Gaisa temperatūra

-6,2°C

-6,8 °C

Patērētās Mwh

35,5

23,3

Maksa par m²

1,68 €

0,84 €

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties