Arī Zeiferta ielas 9 iedzīvotāji apkures sezonu sagaidījuši renovētā mājā

Drukāt
13.12.2019

Zeiferta ielas 9 mājas iedzīvotāji ikdienu bauda jau pilnībā renovētā mājā, kurā plānotais ietaupījums apkurei pēc energoaudita datiem varētu sasniegt 62,76%.

Māja ekspluatācijā tika nodota 2019. gadā un pēc energoefektivitātes uzlabošanas atbalsta programmas (DME0000031) īstenošanas siltumenerģijas patēriņš apkurei plānots  46,37 kWh/m2 gadā, savukārt pirms renovācijas tas bija 124,5 kWh/m2.

Zeiferta ielas 9 nams (316.sērija)  ir uzbūvēts 1965.gadā un tajā ir 70 dzīvokļi. Būvniecības uzņēmums SIA “Frontons”, kas bija iepirkuma par būvniecību uzvarētājs, projekta ietvaros nomainīja apkures sistēmu, logus, durvis, nosiltināja cokolu, mājas fasādi. Tika iztīrīta arī ventilācijas sistēma un ierīkota zibensaizsardzība, kā arī renovēti balkoni un kāpņu telpās veikts kosmētiskais remonts.

Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošana šajā mājā turpmāk nodrošinās siltumnīcefekta gāzu samazinājumu 66114,48 CO2 ekv. kg/gadā.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas ir 391 329,16 eiro, no kuriem  195 664,58€ eiro ir Eiropas Savienības (ES)  fondu finansējums.

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai.
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties