2023.gada vasarā renovācija pabeigta Zeiferta ielā 24

Drukāt
12.07.2023

Spējot vienoties par energoefektivitātes paaugstināšanas projekta īstenošanu Zeiferta ielā 24, mājas iedzīvotāji jauno apkures sezonu rudenī sagaidīs, taupot apkurei paredzēto siltumenerģiju 55,59% apjomā.

Energoaudita dati liecina, ka pirms renovācijas ēkas vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā bija 109 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas pēc energoaudita datiem plānotais apjoms apkurei būs 48,4 kWh/m2.

Savukārt kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai gadā sasniedza 170 kWh/m2, bet pēc renovācijas tas plānots 109 kWh/m2, kas ir 35,6% ietaupījums.
1968.gadā celtajai 467.sērijas mājai ar 90 dzīvokļiem renovācijas projekta ietvaros nomainīta apkures sistēma, logi un durvis, nosiltināts cokols, fasāde, pagrabs un jumts, kā arī nomainīts jumta segums.

Projekta ietvaros mainīta lietus kanalizācija, veikts kāpņu telpu kosmētiskais remonts, ierīkota zibensaizsardzība un atjaunoti balkoni.

Zeiferta iela 24 (2022.gada aprīlis)

Zeiferta iela 24 (2023.gada jūnijs)

AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojās par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu energoefektivitātes paaugstināšanai Zeiferta ielā 24.

Zeiferta iela 24 (2022.gada aprīlis)

Zeiferta iela 24 (2023.gada jūnijs)

Kopumā šīs mājās renovācijā tika ieguldīti 816 859,64 eiro, no kuriem 408 429,82 eiro ir ES fondu grants jeb dāvinājums no ES fondu līdzekļiem.
Būvdarbus veica SIA "GS Celt", būvuzraudzību - SIA “Kasro”, bet autoruzraudzību nodrošināja SIA “Kroks R”.

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties