Renovēta daudzdzīvokļu māja Jelgavas ielā 20

Drukāt
03.08.2022

Energoefektivitātes uzlabošanas darbi pabeigti AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Jelgavas ielā 20, līdz ar to siltumenerģijas plānotais ietaupījums apkurei pēc energoaudita datiem sasniegs 54,9%.

Jelgavas ielā 20 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 109,2 kWh/m2, bet pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 49,25 kWh/m2.

Savukārt kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai Jelgavas ielā 20 gadā sasniedza 174,78 kWh/m2, bet pēc renovācijas tas plānots 108,54 kWh/m2.

467.sērijas piecstāvu dzīvojamā māja uzcelta 1977.gadā un tajā kopumā ir 60 dzīvokļi.

Jelgavas iela 20 (2021.g. aprīlis)

Jelgavas iela 20 (2022.g. augusts)

Renovācijas projekta ietvaros nosiltināts mājas pagrabs, fasāde, cokols, jumts, kā arī nomainītas ārdurvis un logi.

Projekta ietvaros nomainīta apkures sistēma un lietus kanalizācija, ierīkota zibensaizsardzība un uzlabota ventilācijas sistēma.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Jelgavas ielā 20 sasniedza 466 166,15 eiro. AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojās par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 233 083,08 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Jelgavas ielā 20.

Būvdarbus veica SIA “GS Celt”, būvuzraudzību - SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "Arhitektūra un Vide".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties