Par renovāciju lēmuši arī Jelgavas ielas 30 iedzīvotāji

Drukāt
21.06.2021

Arī Jelgavas ielas 30 mājas iedzīvotāji nobalsojuši par labu savas dzīvesvietas uzlabošanai un tās energoefektivitātes paaugstināšanai. Renovācijas darbi AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotajā daudzdzīvokļu mājā sāksies jau šogad.

Līdz šim Jelgavas ielas 30  vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā bija 84,1 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 50,3 kWh/m2, kas veidos 40,19% ietaupījumu. Kopējais mājas siltumenerģijas patēriņš gadā ir 133 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas tas plānots 96,2 kWh/m2.

AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu energoefektivitātes paaugstināšanai Jelgavas ielā 30. Kopumā šīs mājās renovācijā tiks ieguldīti 475 497 eiro, no kuriem 237 748,5 eiro ir ES fondu grants jeb dāvinājums no ES fondu līdzekļiem.

1972.gadā celtajai 467.sērijas mājai ar 60 dzīvokļiem renovācijas projekta ietvaros plānota apkures sistēmas maiņa, ūdens un kanalizācijas sistēmas maiņa, logu un durvju maiņa, cokola, sienu siltināšana (iepriekš mājai siltinātas gala sienas), pagraba pārseguma, jumta siltināšana.

Plānota arī ventilācijas sistēmas uzlabošana, zibensaizsardzības ierīkošana, kāpņu telpu remonts un balkonu renovācija.

Būvdarbus veiks SIA "GS Celt", būvuzraudzību veiks SIA “Kasro”.

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties