Zemgales ielā 11 pēc renovācijas ievērojams ietaupījums apkurei

Drukāt
10.12.2019

2019.gadā apkures sezonu nu jau pilnībā renovētā mājā bauda Zemgales ielas 11 iedzīvotāji, kas, sekojot blakus esošās  Zemgales ielas 13 mājas labajam paraugam, spēja vienoties par energoefektivitātes pasākumu plānu īstenošanu, piesaistot Eiropas Savienības (ES) finansējuma 54 171,62 eiro apmērā.

Renovācijas projekta ietvaros būvniecības darbus veica iepirkuma konkursa uzvarētājs SIA “Balti Construction”, kas nosiltināja mājas cokolu, ārsienas un bēniņu pārsegumu, nomainīja apkures sistēmu un logus, kā arī iztīrīja ventilācijas sistēmu un ierīkoja zibensaizsardzību.

1962. gadā celtajai 16 dzīvokļu mājai kopējās projekta izmaksas sasniedza 108 343,25 eiro.

Pēc daudzdzīvokļu mājas energoefektivitātes projekta (DME0000104) īstenošanas siltumenerģijas patēriņš apkurei Zemgales ielā 11 plānots 63,58 kWh/m2 (pirms projekta – 168, 08 kWh/m2), kas pēc energoaudita datiem ir 62,17% ietaupījums.

Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošana šajā mājā turpmāk nodrošinās siltumnīcefekta gāzu samazinājumu 18408,62 CO2 ekv. kg/gadā.

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai.
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties