Baznīcas ielas 3 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par mājas renovāciju

Drukāt
29.04.2022

Šogad energoefektivitātes uzlabošanas darbi sāksies arī AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Baznīcas ielā 3, Jaunolainē.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Baznīcas ielā 3 plānotas 695 465,06 eiro apmērā. AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 347 732,53 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Baznīcas ielā 3.

Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 125,25 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 50,93 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 59,33%.

Renovācijas projekta ietvaros plānots siltināt mājas pagrabu, cokolu, fasādi, bēniņus. Plānots jumta remonts, kā arī plānota durvju un logu maiņa, lodžiju iestiklošana.

Projektā plānota apkures sistēmas maiņa, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas maiņa, plānots ierīkot zibensaizsardzību, kā arī plānots kāpņu telpu kosmētiskais remonts.

103.sērijas trīsstāvu dzīvojamā mājā ir 36 dzīvokļi.

Būvdarbus veiks SIA “Benson Industry”, būvuzraudzību veiks SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "Liepājas namsaimnieks".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties