Kūdras ielas 23 iedzīvotāji nobalsojuši par mājas renovāciju

Drukāt
25.04.2022

Šogad energoefektivitātes uzlabošanas darbi sāksies arī AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Kūdras ielā 23.

Trīsstāvīgā dzīvojamā māja uzcelta 1972.gadā un tajā ir 18 dzīvokļi.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Kūdras ielā 23 plānotas 232 623,81 eiro apmērā.  AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 116 311,90 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai.

Kūdras ielā 23 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 128,89 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 63,5 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 50,73%.

Šajā 50 gadus vecajā mājā jau agrāk veikti remonta darbi, tāpēc renovācijas projekta ietvaros apkures sistēma tiks mainīta tikai daļēji, tiks mainīti logi un durvis, siltināts mājas cokols, fasāde un bēniņi. Dzīvokļu īpašnieki izteikuši arī vēlmi stiklot visus balkonus.

Būvdarbus veiks SIA “Balti Construction”, būvuzraudzību veiks SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "US ARHITEKTI".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties