Energoefektivitātes uzlabošana notiks arī Jelgavas ielā 7

Drukāt
15.10.2020

Šajā rudenī energoefektivitātes uzlabošanas darbi sāksies arī AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Jelgavas ielā 7.

467.sērijas piecstāvu dzīvojamā māja uzcelta 1967.gadā un tajā kopumā ir 60 dzīvokļi.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Jelgavas ielā 7 plānotas 553 463,22 eiro apmērā.  AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 234 455,65 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Jelgavas ielā 7.

Jelgavas ielā 7 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 108,3 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 51,3 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 52,63%.

Renovācijas projekta ietvaros plānots siltināt mājas cokolu, fasādi, pagrabu, plānota jumta siltināšana un jumta seguma maiņa, kā arī logu un durvju maiņa. Renovēti tiks arī balkoni. Projektā plānota apkures sistēmas un lietus kanalizācijas maiņa.

Būvdarbus veiks SIA “AMATNIEKS”, būvuzraudzību veiks SIA "BaltLine Globe", bet autoruzraudzību - SIA "Balts un Melns".

 

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties