Siltumapgāde

Drukāt

Olaine atrodas klimatiskajā zonā, kur siltumenerģija nepieciešama ne tikai dzīves kvalitātes nodrošināšanai, bet arī kā izdzīvošanas priekšnoteikums ziemā. Siltumenerģija nepieciešama apkures un karstā ūdens nodrošināšanai Olaines pilsētas dzīvojamām un sabiedriskajām ēkām. Olainē dzīvojamo fondu veido tipveida daudzdzīvokļu ēkas, kas arī ir lielākie siltumenerģijas patērētāji.

Pilsētas izvietojums ziemeļu-dienvidu virzienā veido atsevišķas mikroklimatiskās zonas un apkures periods ar vidējo diennakts temperatūru zemāku par + 8 grādiem ilgst apmēram 200 dienas. Olaines pilsētā apkuri nodrošina centralizētā siltumapgādes sistēma.  No pakalpojuma pieejamības viedokļa, efektīva centralizētā siltumapgāde ir videi visdraudzīgākā un sabiedrībai izdevīgākā siltumapgādes sistēma.

 

Centralizētās siltumapgādes darbības princips

Centralizētā siltumapgādes sistēmā saražoto siltumu līdz ēkai pa siltumtrasēm novada karstais tehniskais ūdens (siltumapgādes ūdens).

Ēkā atrodas siltumpunkti, kuros ir izvietoti siltuma apmaiņas iekārtas jeb siltummaiņi. Siltummaiņi ir iekārtas, kurās siltumapgādes ūdens nodod siltumu ēkas apkures un karstā ūdens sistēmai.

Pēc siltuma apmaiņas  siltumapgādes ūdens atgriežas pa siltumtrasēm katlumājā, lai tiktu uzsildīts no jauna.​​​​​​​​​​

 

              

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties