Kūdras ielā 23 ietaupījums apkurei pēc renovācijas sasniegs 48%

Drukāt
04.04.2023

Šopavasar energoefektivitātes uzlabošanas darbi noslēgušies arī AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Kūdras ielā 23.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Kūdras ielā 23 sasniedza 218 877,09 eiro. AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojās par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 109 438,54 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai.

Kūdras ielā 23 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz renovācijai bija 128,89 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 67 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 48%.

Kūdras iela 23 (2022.gada aprīlis)

Kūdras iela 23 (2023.gada marts)

Savukārt kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai Kūdras ielā 23 gadā sasniedza 184,62 kWh/m2, bet pēc renovācijas tas plānots 121 kWh/m2.

Šajā 50 gadus vecajā mājā jau agrāk veikti dažādi remonta darbi, tāpēc renovācijas projekta ietvaros tika daļēji mainīta apkures sistēma, nomainīti logi un durvis, siltināts mājas cokols, fasāde un bēniņi. Renovācijas laikā tika iestikloti visi balkoni un atjaunoti mājas ieejas mezgli.

Trīsstāvīgā dzīvojamā māja uzcelta 1972.gadā un tajā ir 18 dzīvokļi.

Būvdarbus veica SIA “Balti Construction”, būvuzraudzību - SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "US ARHITEKTI".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties