Olainē renovēta vēl viena deviņstāvu māja – Stacijas iela 12

Drukāt
16.08.2023

Energoefektivitātes uzlabošanas darbi augustā noslēgušies arī Stacijas ielā 12, kas pēc energoaudita datiem turpmāk varētu ietaupīt 50,32% no apkurei paredzētās siltumenerģijas. Mājas energoaudita dati liecina, ka vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā pirms renovācijas bija 136,15 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 67,63 kWh/m2.

Savukārt kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai gadā sasniedza 189,07 kWh/m2, bet pēc renovācijas tas plānots 120 kWh/m2, kas ir 36,24% ietaupījums.

Renovācijas projekta ietvaros daudzdzīvokļu mājai ir nosiltināts pagrabs, cokols, fasāde un jumts, kā arī uzklāts jauns jumta segums. Ir nomainīti logi un durvis, iestiklotas lodžijas.

Stacijas iela 12 (2022.gada augusts)

Stacijas iela 12 (2023.gada augusts)

Projekta ietvaros nomainīta apkures sistēma, ierīkota zibensaizsardzība, iztīrīta ventilācijas sistēma, kā arī veikts kāpņu telpu kosmētiskais remonts.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Stacijas ielā 12 bija 647 534,09 eiro. AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojās par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 323 767,04 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Stacijas ielā 12.

Stacijas iela 12 (2022.gada augusts)

Stacijas iela 12 (2023.gada augusts)

Māja ir celta 1971.gadā un tajā ir 45 dzīvokļi.

Būvdarbus veica SIA “Royal Būve”, būvuzraudzību - SIA "Ogley", bet autoruzraudzību - SIA "Cerkazi - G".

 

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties