Parka ielas 4 nama iedzīvotāji vienojušies par mājokļa renovāciju

Drukāt
21.09.2020

Parka ielas 4 nama iedzīvotāji nākamo apkures sezonu sagaidīs renovētā mājā, kurā šoruden sākti energoefektivitātes uzlabošanas darbi.

Parka ielas 4 piecstāvu dzīvojamā māja uzcelta 1984.gadā un tajā kopumā ir 76 dzīvokļi.

Šajā 103.sērijas mājā renovācijas projekta ietvaros plānota apkures sistēmas maiņa, logu un durvju maiņa, cokola, bēniņu, pagraba un fasādes siltināšana, kā arī lodžiju siltināšana un stiklošana.  Plānota arī ventilācijas sistēmas uzlabošana un zibensaizsardzības ierīkošana.

 

 

Kopumā Parka ielas 4 mājas renovācijā tiks ieguldīti 984 911,19 eiro.  AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 492 455,59 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Parka ielā 4 .

Līdz šim Parka ielā 4 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā ir 122,87 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 51,11 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 59,22%.

Iepirkumā par energoefektivitātes projekta īstenošanu tika izraudzīta SIA "LVS Building", būvuzraudzību īstenos SIA "Kasro", savukārt autoruzraudzību nodrošinās SIA "Arhitektūra un Vide".

 

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai.
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties