Renovācija šovasar sāksies Parka ielā 16

Drukāt
10.05.2022

Par mājas renovāciju vienojušies Parka ielas 16 dzīvokļu īpašnieki, tāpēc jau tuvākā laikā plānots sākt energoefektivitātes uzlabošanas darbus.

103.sērijas piecstāvu dzīvojamā māja uzcelta 1989.gadā un tajā kopumā ir 39 dzīvokļi.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Parka ielā 16 plānotas 711 392 eiro apmērā. AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 355 696 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Parka ielā 16.

Parka ielā 16 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 115,96 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 48,24 kWh/m2, līdz ar to apkurei plānotais ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 58,39 %.

Renovācijas projekta ietvaros plānota apkures sistēmas maiņa, plānots siltināt mājas pagrabu, cokolu, fasādi, bēniņus. Plānots jumta remonts, kā arī plānota durvju un logu maiņa, lodžiju iestiklošana.

Plānots ierīkot zibensaizsardzību, kā arī plānots kāpņu telpu kosmētiskais remonts.

Būvdarbus veiks SIA “Labā māja Latvija”, būvuzraudzību veiks SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "Liepājas namsaimnieks".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties