Sāksies renovācijas projekti deviņstāvu mājās

Drukāt
03.07.2019

Olaines novada apsaimniekošanas uzņēmums AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu energoefektivitātes paaugstināšanai divās deviņu stāvu (602.sērija) mājās Olainē - Parka ielā 12 un Zemgales ielā 51.

Kopumā mājas Parka ielā 12 renovācijā tiks ieguldīti 435 148,29 eiro. Projekta attiecināmās izmaksas ir 428 461 eiro, no tiem 214 230,50 eiro ir ES fondu grants jeb dāvinājums no ES fondu līdzekļiem, savukārt neattiecināmās izmaksas ir 6687,29 eiro.

Būvdarbus veiks SIA “LVS Building", 1982.gadā uzceltajai mājai plānota apkures sistēmas maiņa, logu un durvju maiņa, cokola, bēniņu, fasādes siltināšana, jumta seguma daļēja maiņa. Renovācijas procesā plānota arī pagraba griestu siltināšana, ventilācijas sistēmas un zibensaizsardzības ierīkošana. Šobrīd Parka ielā 12 vidējais siltumenerģijas patēriņš gadā ir 178 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 103,3 kWh/m2.

Māja Zemgales ielā 51 ir salīdzinoši jauna, jo būvēta 1990.gadā, bet arī tās iedzīvotāji lēmuši par labu renovācijai, lai turpmāk samazinātu siltuma zudumus un rēķinus par apkuri. Mājas energoaudita dati liecina, ka siltumenerģijas patēriņš gadā šobrīd ir 159,9 kWh/m2, ber projekta realizācijas rezultātā tas sasniegs 99,41 kWh/m2.

Kopējās projekta izmaksas ir 362 894,83 eiro, no tiem 181 447,42 eiro ir ES fondu grants. Mājai Zemgales ielā 51 plānota cokola, ārsienu, pagraba siltināšana, kā arī apkures sistēmas, logu un durvju maiņa, daļējs jumta remonts, plānots uzlabot ventilācijas sistēmu un ierīkot zibensaizsardzību. Darbus veiks būvniecības iepirkuma uzvarētājs SIA "GS Celt".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai.
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties