Renovācija drīzumā sāksies arī Stacijas ielā 20

Drukāt
12.05.2021

Vēl vienas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji Olainē lēmuši par labu savas dzīvesvietas uzlabošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai - renovācijas darbi drīzumā sāksies arī Stacijas ielā 20.

Līdz šim Stacijas ielas 20 vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā bija 134,5 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 50,67 kWh/m2, kas veidos 62% ietaupījumu. Kopējais mājas siltumenerģijas patēriņš gadā ir 215,3 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas tas plānots 121,11 kWh/m2.

AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu energoefektivitātes paaugstināšanai Stacijas ielā 20. Kopumā šīs mājās renovācijā tiks ieguldīti 448 236,83 eiro, no kuriem 224 118,41 eiro ir ES fondu grants jeb dāvinājums no ES fondu līdzekļiem.

1970.gadā celtajai 318.sērijas mājai ar 45 dzīvokļiem renovācijas projekta ietvaros plānota apkures sistēmas maiņa, ūdens un kanalizācijas sistēmas maiņa, logu un durvju maiņa, cokola, bēniņu, fasādes, pagraba griestu siltināšana, jumta atjaunošana.

Plānota arī ventilācijas sistēmas uzlabošana, zibensaizsardzības ierīkošana, kāpņu telpu remonts.

Būvdarbus veiks SIA "Balti Construction", būvuzraudzību veiks SIA “Kasro” un autoruzraudzību - SIA “Astoņas Kļavas”.

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties