Zemgales ielā 51 ievērojami uzlabota energoefektivitāte

Drukāt
22.04.2021

Pēdējā apkures sezona Zemgales ielā 51 bijusi īpaša, jo mājas iemītniekiem tā bija pirmā ziema pēc energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanas, un plānotais siltumenerģijas ietaupījums apkurei pēc energoaudita datiem varētu sasniegt 54,33%, jo pirms renovācijas siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā bija 106,2  kWh/m2, bet plānotais – 48,5 kWh/m2.

Daudzdzīvokļu māja Zemgales ielā 51 bija pirmā deviņu stāvu māja Olaines novadā, kura tika renovēta , izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu.

602.sērijas mājas ar 36 dzīvokļiem renovācijā kopumā ieguldīti 347 324,6 eiro, no kuriem Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ir 173 662,3 eiro.

 

AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotā mājā, kas būvēta 1990.gadā, energoefektivitātes paaugstināšanas programmas ietvaros:

  • siltināts cokols, ārsienas, pagrabs un bēniņi,
  • nomainīti logi un durvis, apkures sistēma,
  • veikts daļējs jumta remonts,
  • uzlabota ventilācijas sistēma
  • ierīkota zibensaizsardzība.

Būvniecības darbus īstenoja iepirkuma konkursa uzvarētājs SIA "GS Celt". Savukārt par Olaines novada pašvaldības līdzekļiem mājā tika veikts kāpņu telpu remonts.

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties