Vēl trīs mājas vienojušās par renovācijas sākšanu

Drukāt
26.01.2018

Olaines novada apsaimniekošanas uzņēmumi AS “Olaines ūdens un siltums” un SIA “Zeiferti”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu energoefektivitātes paaugstināšanai trijās daudzdzīvokļu mājās. Divas mājas atrodas Olainē – Zeiferta ielā 9 un Zemgales ielā 13, savukārt trešā māja – Olaines novada Stūnīšos, Gaismas ielā 3.

Kopumā mājas Zeiferta ielā 9 renovācijā tiks ieguldīti 391 329 eiro.  No tiem 195 664 eiro ir ES fondu grants jeb dāvinājums no ES fondu līdzekļiem. Būvdarbus veiks SIA “FRONTONS”. 1965.gadā uzceltajam 316.sērijas namam plānota cokola, ārsienu, pagraba griestu un bēniņu siltināšana, logu un ieejas durvju maiņa, balkonu renovācija. Plānota apkures sistēmas maiņa no viencauruļu uz divcauruļu sistēmu ar termoregulatoriem un alokatoriem. Tiks uzlabota arī ventilācijas sistēma un ierīkota zibensaizsardzība, kā arī remontētas kāpņu telpas.

Energoaudita dati liecina, ka pēc renovācijas darbu pabeigšanas mājas Zeiferta ielā 9 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā samazināsies vairāk nekā uz pusi, proti, pašreizējo 124,5 kWh/m2 vietā tas būs 46,6 kWh/m2 gadā.

Savukārt nama Zemgales ielā 13 renovācijas darbu izmaksas ir 110 556 eiro, no kuriem 55 278 eiro ir dāvinājums no ES fondu līdzekļiem. Tā ir 1962.gadā celta divstāvu māja ar 16 dzīvokļiem. Namam plānota cokola, ārsienu un bēniņu siltināšana, kā arī apkures sistēmas un logu maiņa, plānots uzlabot ventilācijas sistēmu un ierīkot zibensaizsardzību. Pēc energoaudita datiem, plānotais siltuma ietaupījums būs ļoti ievērojams - pašreizējo 147 kWh/m2 vietā tas būs 56,5 kWh/m2 gadā. Būvdarbus īstenos iepirkuma konkursa uzvarētājs – SIA “LEB”.

Olaines novada Stūnīšos, Gaismas ielā 3, kuru apsaimnieko SIA “Zeiferti”, renovācijā tiks ieguldīti 340 745 eiro.  No tiem 170 372 eiro ir ES fondu grants. 103.sērijas piecstāvu mājā, kas celta 1973.gadā plānota cokola, ārsienu, bēniņu un pagraba siltināšana, kā arī tiks mainīta apkures un ūdensapgādes sistēma, mainīti logi, uzlabota ventilācijas sistēma, daļēji stiklotas lodžijas un ierīkota zibensaizsardzība. Energoaudita dati liecina, ka pēc renovācijas mājā Gaismas ielā 3 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā samazināsies aptuveni uz pusi - pašreizējo 124,5 kWh/m2 vietā tas būs 63,16 kWh/m2 gadā.

Renovācijas darbi šobrīd jau pilnā sparā notiek “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotajā mājā Olainē, Kūdras ielā 3, kur nomainīta apkures sistēma, nomainīti logi un nosiltināts cokols un pagrabs, un tagad notiek darbi pie mājas fasādes.

Olaines novadā interesi par māju siltināšanu izrādījuši gandrīz 40 “Olaines ūdens un siltums” un “Zeiferti” apsaimniekoto māju dzīvokļu īpašnieki.

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties