Renovēta arī māja Parka ielā 7, ietaupījums sasniegs 51%

Drukāt
13.04.2023

2023.gada pavasarī renovēta arī māja Parka ielā 7, kur vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz renovācijai bija 103,23 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas plānotais apjoms ir 50 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 51,56%.

Savukārt kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai Parka ielā 7 gadā sasniedza 164,74 kWh/m2, bet pēc renovācijas tas plānots 105 kWh/m2.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Parka ielā 7 sasniedza  355 300,62 eiro.  AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojās par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 126 224,17 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Parka ielā 7.

Parka iela 7 (2021.gads)

Parka iela 7 (2023.gada aprīlis)

Renovācijas projekta ietvaros nosiltināts mājas pagrabs, cokols, fasāde, bēniņi. Veikts jumta remonts, kā arī nomainītas durvis un logi, iestiklotas lodžijas.

Projekta ietvaros nomainīta apkures sistēma, daļēji nomainīta ūdensapgādes un kanalizācijas sistēma, kā arī ierīkota zibensaizsardzība un uzlabota ventilācijas sistēma, veikts kāpņu telpu kosmētiskais remonts.

AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotā 103.sērijas piecstāvu dzīvojamā māja uzcelta 1989.gadā un tajā ir 30 dzīvokļi.

Būvdarbus veica SIA “Latbūvnieks”, būvuzraudzību veica SIA "Specceltnieks", bet autoruzraudzību - SIA "JG Projekti".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties