Parka ielā 11 pēc renovācijas sagaidāms ietaupījums apkurei 61%

Drukāt
16.01.2023

2023.gadu Parka ielas 11 mājas iedzīvotāji sagaidījuši renovētā mājā, kas nozīmē – lielāku komfortu un sakoptu vidi ikdienā, kā arī mazākus rēķinus par apkuri.

Parka ielā 11 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā iepriekš bija 108 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 42 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 61,11%.

Savukārt kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai Parka ielā 11 gadā sasniedza 173,2 kWh/m2, bet pēc renovācijas tas plānots 99 kWh/m2.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Parka ielā 11 sasniedza 390 400,32 eiro. AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojās par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 152 714,1 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Parka ielā 11.

2021.gada septembris

2023.gada janvāris

Renovācijas projekta ietvaros ir siltināts mājas pagrabs, cokols, fasāde, bēniņi. Nomainīts un siltināts jumta segums, nomainītas durvis un logi, iestiklotas un nosiltinātas lodžijas.

Renovācijas projekta ietvaros nomainīta apkures sistēma, daļēji mainītas ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas, ierīkota zibensaizsardzību un uzlabota ventilācijas sistēma, kā arī veikts kāpņu telpu kosmētiskais remonts.

103.sērijas piecstāvu dzīvojamā māja uzcelta 1989.gadā un tajā kopumā ir 30 dzīvokļi.

Būvdarbus veiks SIA “Ekoteh Būve”, būvuzraudzību veiks SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "Kroks-R".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties