Noslēgts pirmais būvdarbu līgums jaunajā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā 2022-2026

Drukāt
15.01.2024

AS “Olaines ūdens un siltums” noslēgusi līgumu par renovācijas būdvarbu veikšanu Zeiferta ielā 1, kas ir pirmais būvdarbu līgums jaunajā  daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā 2022-2026.

Būvdarbus veiks SIA “Royal Būve”, būvuzraudzību - SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "Liepājas namsaimnieks”.

Renovācijas projekta ietvaros plānota fasādes, cokola, pagraba griestu un bēniņu siltināšana, plānots arī jumta remonts, apkures sistēma maiņa, kā arī logu un durvju nomaiņa. Renovācijas laikā plānots mainīt mājas ūdens un kanalizācijas sistēmu.

Mājā plānots ierīkot zibensaizsardzību, veikt kosmētisko remontu kāpņu telpās un atjaunot balkonus.

Iepriekšējā gada nogalē daudzdzīvokļu mājas Zeiferta ielā 1 dzīvokļu īpašnieki nobalsoja par savas mājas renovāciju jaunajā atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā.

Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā Zeiferta ielā 1 līdz šim bija 129,89 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 60,25 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 53,61%.

Kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai pirms renovācijas ir 204 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas plānotais siltumenerģijas patēriņš pēc energoaudita datiem būs 130 kWh/m2, kas 36% mazāks.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Zeiferta ielā 1 plānotas 670 476,25 eiro apmērā.

 AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju jauno energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM, vienojušies par ES ANM programmas finansējuma piešķiršanu 270 228,20 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Zeiferta ielā 1.

316.sērijas māja ir celta 1964. gadā un tajā ir 55 dzīvokļi.

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties