Renovācija sāksies Jelgavas ielā 24

Drukāt
10.08.2022

Jelgavas ielas 24 nama 90 dzīvokļu īpašnieki vienojušies par savas mājas energoefektivitātes uzlabošanu un jau šovasar ēkā sāksies renovācijas darbi.

467.sērijas piecstāvu dzīvojamā māja uzcelta 1975.gadā, tajā ir 6 kāpņu telpas.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Jelgavas ielā 24 plānotas 1 043 444,84 eiro apmērā. AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 521 722,42 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Jelgavas ielā 24.

Mājas vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 101,22 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 57,04 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 43,64 %.

Renovācijas projekta ietvaros plānots siltināt mājas pagrabu, cokolu, fasādi. Plānots jumta seguma remonts, kā arī plānota durvju un logu maiņa, balkonu renovācija.

Projektā plānota apkures sistēmas maiņa, kā arī plānots ierīkot zibensaizsardzību. Plānots kāpņu telpu kosmētiskais remonts.

Būvdarbus veiks SIA “Benson Industry", būvuzraudzību veiks SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "Liepājas namsaimnieks".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties