Zemgales ielā 15 noslēgušies renovācijas darbi

Drukāt
10.06.2022

Vienā no Olaines senākajām un siltumenerģiju visvairāk patērējošām mājām beigušies renovācijas darbi, pēc kuriem plānotais ietaupījums apkurei sasniegs 53,44%.

Divstāvīgā 1962.gadā celtā 16 dzīvokļu māja apkurei gadā līdz šim tērēja 161,1 kWh/m2,  bet kopējais siltumenerģijas patēriņš sasniedza pat 221,7 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas attiecīgi siltuma patēriņš apkurei pēc energoaudita datiem varētu būt 75 kWh/m2, bet kopējais – 131 kWh/m2.

 Kopumā Zemgales ielas 15 mājas renovācijā ir ieguldīti 168 391,71 eiro.

Zemgales iela 15 (2021.g. aprīlis)

Zemgales iela 15 (2022.g. jūnijs)

AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 79194,50 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Zemgales ielā 15.

Renovācijas projekta ietvaros ir siltināts mājas cokols, fasāde, bēniņi,  nomainīts jumta segums, nomainīta apkures sistēma, logi un durvis, uzlabota ventilācijas sistēmu.

Būvniecības darbus veica SIA “Balti Construction”, būvuzraudzību -  SIA “Specceltnieks”,  bet autoruzraudzību - SIA “Cerkazi-G”.

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties