Biežāk uzdotie jautājumi

Drukāt

 

Cik izmaksā manas mājas renovācija un cik man būs jāmaksā par to?

Nav divu vienādu māju, pat ja tās ir vienas sērijas un celtas vienā gadā. Katras mājas tehniskais stāvoklis var būt atšķirīgs un līdz ar to arī katras mājas renovācijas izmaksas atšķirsies. Izmaksas būs atkarīgas no tā, kādā tehniskā stāvoklī ir māja, sākot no pagraba līdz jumtam, kādi darbi līdz šim ir īstenoti un kādi darbi būs nepieciešami, lai māju padarītu par tehniski sakārtotu energoefektīvu ēku. Ja mājas iedzīvotāji nobalsos par piedalīšanos programmā „Izaugsme un nodarbinātība” 4.2.1.specifiskā atbalsta mērķa „Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās” 4.2.1.1.pasākumu „Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu dzīvojamās ēkās”  , tad māju apsekos sertificēti speciālisti, izvērtējot mājas energoefektivitātes un tehnisko stāvokli, pēc tehniskās dokumentācijas sagatavošanas tiks realizēts būvniecības iepirkums, un, precizējot bankas izvirzītos nosacījumus, tiks noteiktas projekta izmaksas. 

 

Kā aprēķinās izmaksas, no kā atkarīgs aprēķins – no dzīvokļa iemītnieku skaita vai kvadrātmetriem?

Izmaksu apjoms atkarīgs no dzīvokļa apsildāmās platības jeb kvadrātmetriem. 

 

Kas darīs visus darbus, kādas firmas?

Renovācijas darbu veicējs tiek izraudzīts AS “Olaines ūdens un siltums” organizētā atklātā konkursā, kura nolikums tiek publicēts Elektronisko Iepirkumu Sistēmā.

 

Cik ilgi būs jāmaksā kredīts, no kā šis ilgums ir atkarīgs?

Banka izvērtēs, lai uz iedzīvotajiem negulstas pārāk liels finansiālais slogs, un izvērtēs dzīvokļa īpašniekiem optimālāko maksājumu grafiku un apjomu.

 

Vai un kādā apmērā pieaugs mani maksājumi par dzīvokli, piemēram, viena gada laikā?

Banka, izsniedzot aizdevumu, ir ieinteresēta, lai maksājumi par dzīvokli renovācijas laikā nepieaug un gada griezumā ir aptuveni tādi paši kā pirms iesaistes programmā. Ja banka, izvērtējot konkrēto projektu secinās, ka maksājums rada pārāk lielu slogu dzīvokļu īpašniekiem, tad, iespējams, bankas atbalsts tiks atteikts.  

 

Kas un cik lielā apmērā finansiāli atbalsta renovāciju?

Eiropas Savienības līdzfinansējums ir līdz 50% no kopējām renovācijas izmaksām, savukārt Olaines novada pašvaldība apmaksā tehniskās dokumentācijas izstrādi un bankas maksājuma procentus. 

 

Vai pēc mājas renovācijas būs iespēja savā dzīvoklī atslēgt apkuri pavisam (esot īsā prombūtnē), izmantojot individuālo termoregulatoru?

Apkures sezonas laikā atsevišķā dzīvoklī atslēgt apkuri nav iespējams, bet ar termoregulatoru iespējams samazināt temperatūru līdz minimālajai uzstādāmai temperatūrai, kas ir +16 grādi pēc Celsija. Jāņem vērā, ka arī šādā režīmā turpinās patērētā siltuma uzskaite un attiecīgi par patērēto siltumu būs jānorēķinās.

 

Kas un kādus materiālus renovācijas ietvaros izvēlas mājas siltināšanai?

Materiālu izvēle notiek saskaņā ar Vispārīgiem būvnoteikumiem (Ministru kabineta noteikumi Nr.500) pēc tam, kad atbilstoši mājas energoaudita datiem ir izveidots projekts energoefektivitātes uzlabošanai.  

 

 

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties