Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmas 2022-2026 ietvaros renovēs arī daudzdzīvokļu māju Stūnīšos

Drukāt
21.11.2023

Daudzdzīvokļu mājas Gaismas ielā 4, kas atrodas Stūnīšos, dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par dalību jaunajā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā.

Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 97,56 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 51,48 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 47,23 %.

Kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai pirms renovācijas ir 161,37 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas plānotais siltumenerģijas patēriņš pēc energoaudita datiem būs 115,29  kWh/m2, kas 28,55 % mazāks.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Gaismas ielas 4 daudzdzīvokļu mājā plānotas 835 311,93  eiro apmērā.

AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM, vienojušies par ES ANM programmas finansējuma piešķiršanu 337 672,43 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai mājai Gaismas ielā 4, Stūnīšos.

Renovācijas projekta ietvaros plānota fasādes, cokola, pagraba griestu un bēniņu siltināšana, plānots arī jumta remonts, apkures sistēma maiņa, kā arī logu un durvju nomaiņa.

Mājā plānots ierīkot zibensaizsardzību, veikt kosmētisko remontu kāpņu telpās un iestiklot lodžijas.

103. sērijas māja ir celta 1976. gadā un tajā ir 72 dzīvokļi.

Būvdarbus veiks SIA “A Celtne”, būvuzraudzību veiks SIA “Kasro”, bet autoruzraudzību -  SIA “Liepājas namsaimnieks”.

 

 

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties