Renovācijas darbi sākušies arī Zemgales ielā 25

Drukāt
21.11.2019

Vēl vienas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji Olainē lēmuši par labu savas dzīvesvietas uzlabošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai - renovācijas darbi sākušies arī Zemgales ielas 25 mājā, kurā ir 45 dzīvokļi.

 AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu energoefektivitātes paaugstināšanai Zemgales ielā 25. Kopumā šīs mājās renovācijā tiks ieguldīti 470 233,15 eiro, no kuriem 235 116,58 ir ES fondu grants jeb dāvinājums no ES fondu līdzekļiem.

1969.gadā celtajai 318.sērijas mājai renovācijas projekta ietvaros plānota apkures sistēmas maiņa, logu un durvju maiņa, cokola, bēniņu, fasādes siltināšana, ventilācijas sistēmas uzlabošana, zibensaizsardzības ierīkošana, kāpņu telpu remonts un citi darbi.

Līdz šim Zemgales ielā 25 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā ir 115,1 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 45,5 kWh/m2.

Būvdarbus veiks SIA "Balti Construction".

 

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai.
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties