Vēl trijās daudzdzīvokļu mājās sākta renovācija

Drukāt
12.04.2018

Aprīlī Olaines novadā trijās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās sākti renovācijas būvdarbi, un to rezultātā apkurei plānotais ietaupījums būs aptuveni 50%.

 

Divas mājas atrodas Olainē – Zeiferta ielā 9 un Zemgales ielā 13, tās apsaimnieko  AS “Olaines ūdens un siltums”, savukārt trešā māja – Olaines novada Stūnīšos, Gaismas ielā 3, un to apsaimnieko SIA “Zeiferti”. Renovācija notiek, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu.

Mājas Zeiferta ielā 9 renovācijā tiks ieguldīti 391 329 eiro. No tiem 195 664 eiro ir ES fondu grants jeb dāvinājums no ES fondu līdzekļiem. Būvdarbus veiks SIA “FRONTONS”.Energoaudita dati liecina, ka pēc renovācijas darbu beigšanas 1965.gadā uzceltajai 316.sērijas mājai vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā samazināsies vairāk nekā uz pusi, proti, pašreizējo 124,5 kWh/m2 vietā tas būs 46,6 kWh/m2 gadā.

Savukārt nama Zemgales ielā 13 renovācijas darbu izmaksas ir 110 556 eiro, no kuriem 55 278 eiro ir dāvinājums no ES fondu līdzekļiem. Tā ir 1962.gadā celta divstāvu māja ar 16 dzīvokļiem un pēc energoaudita datiem, plānotais siltuma ietaupījums būs ļoti ievērojams - pašreizējo 147 kWh/m2 vietā tas būs 56,5 kWh/m2 gadā. Būvdarbus īstenos iepirkuma konkursa uzvarētājs – SIA “LEB”.

Olaines novada Stūnīšos, Gaismas ielā 3, kuru apsaimnieko SIA “Zeiferti”, renovācijā tiks ieguldīti 340 745 eiro.  No tiem 170 372 eiro ir ES fondu grants. Energoaudita dati liecina, ka 1973.gadā celtajā 103.sērijas piecstāvu mājā pēc renovācijas vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā samazināsies aptuveni uz pusi - pašreizējo 124,5 kWh/m2 vietā tas būs 63,16 kWh/m2 gadā.

Olaines novadā interesi par māju siltināšanu izrādījuši vairāk nekā 40 “Olaines ūdens un siltums” un “Zeiferti” apsaimniekoto māju iedzīvotāji. “Olaines ūdens un siltums” renovācijas projektu vadītājs Kristaps Vītiņš stāsta, ka šogad novadā renovācijas darbus varētu sākt vēl piecās mājās, ja vien iedzīvotāji spēs vienoties par vēlamo rezultātu. Viņš arī atgādina, ka energoefektivitātes paaugstināšana daudzdzīvokļu mājās ir visai ilga ES finansējuma piešķiršanas sarežģītā procesa dēļ, kā arī  veiksmīgs iznākums atkarīgs no dzīvokļu īpašnieku spējas saprasties, jo tikai iedzīvotāji ir tie, kas var izlemt, kādā mājā vēlas dzīvot pēc pieciem vai divdesmit gadiem.

Vasaras sākumā plānots pabeigt renovāciju “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotajā mājā  Olainē, Kūdras ielā 3. Kopumā mājas renovācijā plānots ieguldīt 347 484 eiro, no kuriem 173 742  eiro ir ES fondu grants. Plānots, ka pēc renovācijas mājai Kūdras ielā 3 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā samazināsies vairāk nekā uz pusi.

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties