Zemgales ielas 23 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par mājas renovāciju

Drukāt
28.05.2024

AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājas Olainē, Zemgales ielā 23 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par savas mājas renovāciju jaunajā atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā.

 Vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā Zemgales ielā 23 līdz šim bija 109,7 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 58,2 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 33,57%.

Kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai pirms renovācijas ir 162,9 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas plānotais siltumenerģijas patēriņš pēc energoaudita datiem būs 108,2 kWh/m2, kas 42,81% mazāks.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Zemgales ielā 23 plānotas 750 938,7 eiro apmērā.

AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju jauno energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM, vienojušies par ES ANM programmas finansējuma piešķiršanu 299 683,89 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Zemgales ielā 23.

Renovācijas projekta ietvaros plānota fasādes, cokola, pagraba pārseguma  bēniņu siltināšana, apkures sistēma maiņa, kā arī logu un durvju nomaiņa. Renovācijas laikā plānots jumta remonts.

Mājā plānots ierīkot zibensaizsardzību, iztīrīt ventilācijas sistēmu un veikt kosmētisko remontu kāpņu telpās, kā arī plānota balkonu renovācija.

318.sērijas māja ir celta 1969. gadā un tajā ir 55 dzīvokļi.

Būvdarbus veiks SIA “Amatnieks”, būvuzraudzību veiks SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "Liepājas namsaimnieks”.

 

 

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties