Renovācija šogad sāksies arī deviņstāvu mājā Zemgales ielā 41

Drukāt
08.05.2024

AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājas Olainē, Zemgales ielā 41dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par savas mājas renovāciju jaunajā atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā.

Vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā Zemgales ielā 41 līdz šim bija 138,7 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 64,6 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 55,58%.

Kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai pirms renovācijas ir 215,29 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas plānotais siltumenerģijas patēriņš pēc energoaudita datiem būs 141,14 kWh/m2, kas 34,4 % mazāks.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Zemgales ielā 41 plānotas 664 748,76 eiro apmērā.

AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju jauno energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM, vienojušies par ES ANM programmas finansējuma piešķiršanu 268 585,18 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Zemgales ielā 41.

Renovācijas projekta ietvaros plānota fasādes, cokola, pagraba pārseguma un bēniņu siltināšana, apkures sistēma maiņa, kā arī logu un durvju nomaiņa. Renovācijas ietvaros plānots jumta remonts.

Mājā plānots ierīkot zibensaizsardzību, iztīrīt ventilācijas sistēmu un veikt kosmētisko remontu kāpņu telpās, kā arī iestiklot lodžijas.

602.sērijas māja Zemgales ielā 41 ir celta 1980.gadā un tajā ir 36 dzīvokļi.

Būvdarbus veiks SIA “Mali - M”, būvuzraudzību - SIA "Ogley", bet autoruzraudzību - SIA "Liepājas namsaimnieks”.

 

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties