Olainē plāno renovēt vēl vienu deviņstāvu māju – Stacijas ielā 40

Drukāt
14.03.2022

2022.gada martā energoefektivitātes uzlabošanas darbi sākušies arī AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Stacijas ielā 40, līdz ar to tā būs trešā deviņstāvu māja Olainē, kurā dzīvokļu īpašnieki spējuši vienoties par renovāciju.

602.sērijas dzīvojamā māja uzcelta 1979.gadā un tajā kopumā ir 36 dzīvokļi.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Stacijas ielā 40 plānotas 424 738,50 eiro apmērā. AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 212 369,27 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Stacijas ielā 40.

Stacijas ielā 40 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 127,2 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 59,4 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 53,3 %.

Savukārt kopējais siltumenerģijas patēriņš Stacijas ielā 40 gadā sasniedza 201,6 kWh/m2, bet pēc renovācijas tas plānots 129,46 kWh/m2.

Projektā plānota apkures sistēmas maiņa, logu un durvju nomaiņa. Renovācijas projekta ietvaros plānots siltināt mājas pagrabu, cokolu, fasādi un bēniņus, kā arī plānoti dažādi jumta darbi.

Plānots ierīkot zibensaizsardzību un uzlabot ventilācijas sistēmu, kā arī plānots kāpņu telpu kosmētiskais remonts un lodžiju stiklošana.

Būvdarbus veiks SIA “Mali M”, būvuzraudzību veiks SIA "Kastro", bet autoruzraudzību - SIA "Liepājas namsaimnieks".

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties