Īpašnieki nolēmuši renovēt daudzdzīvokļu māju Zemgales ielā 28

Drukāt
02.04.2024

AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājas Olainē, Zemgales ielā 28 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par savas mājas renovāciju jaunajā atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā.

Vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā Zemgales ielā 28 līdz šim bija 129,24 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 63,39 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 50,95%.

Kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai pirms renovācijas ir 192,14 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas plānotais siltumenerģijas patēriņš pēc energoaudita datiem būs 126,29 kWh/m2, kas 34,27% mazāks.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Zemgales ielā 28 plānotas 690 933,89 eiro apmērā.

AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju jauno energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM, vienojušies par ES ANM programmas finansējuma piešķiršanu 274 409,41 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Zemgales ielā 28.

Renovācijas projekta ietvaros plānota fasādes, cokola, pagraba griestu un bēniņu siltināšana, apkures sistēma maiņa, kā arī logu un durvju nomaiņa.

Mājā plānots ierīkot zibensaizsardzību, iztīrīt ventilācijas sistēmu un veikt kosmētisko remontu kāpņu telpās, kā arī atjaunot balkonus.

Māja ir celta 1969. gadā un tajā ir 60 dzīvokļi.

Būvdarbus veiks SIA “Benson Industry”, būvuzraudzību veiks SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "US Arhitekti”.

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties