Renovācija sākusies arī Zemgales ielā 43

Drukāt
27.02.2020

Arī Zemgales ielas 43 daudzdzīvokļu mājas īpašnieki spējuši vienoties par savas mājas energoefektivitātes uzlabošanu, tāpēc februārī sākti pirmie būvniecības darbi.

Kopumā Zemgales ielas 43 mājas renovācijā tiks ieguldīti 551 896,88 eiro.  AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 245 920,4 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Zemgales ielā 43.

1983.gadā celtajai 103.sērijas mājai renovācijas projekta ietvaros plānota apkures sistēmas maiņa, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas maiņa, logu un durvju maiņa, cokola, bēniņu, fasādes siltināšana, jumta seguma maiņa un ventilācijas sistēmas uzlabošana.

Līdz šim Zemgales ielā 43 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā ir 113,17 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 50,92 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 55%.

Būvdarbus veiks SIA "LVS Building".

 

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai.
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

 

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties