Meža ielas 12 dzīvokļu īpašnieki lēmuši par mājas renovāciju

Drukāt
19.03.2024

AS “Olaines ūdens un siltums” apsaimniekotās daudzdzīvokļu mājas Jaunolainē, Meža ielā 12 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par savas mājas renovāciju jaunajā atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, kas tiek īstenota Eiropas Savienības (ES) Atjaunošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) ietvarā.

Vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā Meža ielā 12 līdz šim bija 130,59 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 50,54 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 61,32%.

Kopējais siltumenerģijas patēriņš mājai pirms renovācijas ir 188,65 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas plānotais siltumenerģijas patēriņš pēc energoaudita datiem būs 104,29 kWh/m2, kas 44,71% mazāks.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Meža ielā 12 plānotas 350 471,43 eiro apmērā.

AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju jauno energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM, vienojušies par ES ANM programmas finansējuma piešķiršanu 141 266,72 eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Meža ielā 12.

Renovācijas projekta ietvaros plānota fasādes, cokola, pagraba griestu un bēniņu siltināšana, apkures sistēma maiņa, kā arī logu un durvju nomaiņa. Renovācijas laikā plānots mainīt mājas ūdensvadu un kanalizācijas sistēmu.

Mājā plānots ierīkot zibensaizsardzību, iztīrīt ventilācijas sistēmu un veikt kosmētisko remontu kāpņu telpās, kā arī iestiklot lodžijas.

Māja ir celta 1993. gadā un tajā ir 15 dzīvokļi.

Būvdarbus veiks SIA “Royal Būve”, būvuzraudzību - SIA "Kasro", bet autoruzraudzību - SIA "Liepājas namsaimnieks”.

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties