Renovācijas projektu skaita ziņā Olaines novads - viens no aktīvākajiem Latvijā

Drukāt
05.03.2019

Interese par ēku siltināšanu ir liela un galvenokārt (līdz šim) no reģioniem, un šobrīd aktīvākās pašvaldības šajā jomā ir Liepāja, Valmiera, Cēsis, Salaspils un Olaine, februāra izskaņā diskusijā "Kā, renovējot, dzīvot siltāk?" uzsvēra AS "Attīstības finanšu institūcija "Altum" ("Altum") Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs Ingus Salmiņš.

Finanšu institūcijas “Altum” aplēses liecina, ka Latvijas iedzīvotājiem energoefektivitātes programmā līdz 2022. gadam līdzekļi pietiks vēl aptuveni 230 daudzdzīvokļu namu siltināšanas un atjaunošanas projektiem. “Swedbank” un “Altum” pārstāvji diskusijā par ēku renovācijas tendencēm aicināja visus interesentus neatlikt savus plānus un izmantot šo iespēju jau tagad.

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmā visā Latvijā līdz šim ir iesniegti 457 projektu pieteikumi, no kuriem finansējums piešķirts 169 projektiem par kopējo summu 31 miljons eiro, liecina “Altum” dati.

Vislielākā aktivitāte vērojama Rīgā, Pierīgā un Kurzemē. No tiem 55 daudzdzīvokļu ēkās renovēšanas darbi ir pabeigti, bet vēl 78 norit būvniecības darbi. Latvijas iedzīvotāju energoefektivitātes programmā granta apmērs daudzdzīvokļu namu atjaunošanai un siltināšanai sastāda 50% no kopējām attiecināmajām izmaksām.


Statistika:

Marta sākumā Olaines novadā 42 daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotāji ir nobalsojuši par tehniskā projekta izstrādi renovācijas darbu veikšanai, no tām:

  • 10 mājās notiek renovācijas būvdarbi;
  • 2 mājās renovācijas projekti ir īstenoti.

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties