Stacijas ielā 20 noslēgušies mājas renovācijas darbi

Drukāt
06.09.2022

Renovācijas būvdarbi beigušies Stacijas ielā 20, līdz ar to vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā veidos 62%, proti, pirms darbu veikšanas tas bija 134,5 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 50,67 kWh/m2.

Kopējais mājas siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 215,3 kWh/m2, savukārt pēc renovācijas tas plānots 121,11 kWh/m2.

1970.gadā celtajai 318.sērijas mājai ar 45 dzīvokļiem renovācijas projekta ietvaros nomanīta apkures sistēma, daļēji mainīta ūdens un kanalizācijas sistēma, nomainīti logi un durvis, siltināts cokols, bēniņi, fasāde, pagraba griesti, daļēji atjaunots jumts.

Renovācijas projekta ietvaros uzlabota ventilācijas sistēma, ierīkota zibensaizsardzība, veikts kāpņu telpu kosmētiskais remonts.

AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu energoefektivitātes paaugstināšanai Stacijas ielā 20. Kopumā šīs mājās renovācijā tiks ieguldīti 428 291,19 eiro, no kuriem 214 145,59 eiro ir ES fondu grants jeb dāvinājums no ES fondu līdzekļiem.

Būvdarbus veica SIA "Balti Construction", būvuzraudzību -  SIA “Kasro” un autoruzraudzību - SIA “Astoņas Kļavas”.

Stacijas iela 20 (2021.g. aprīlis)

Stacijas iela 20 (2022.g. augusts)

 

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties